Перший день вагітності — ознаки: може, це просто фантазії?

Звичайно ж, перший день вагітності не проявляється ніяк. Хоча є особливо чутливі жінки, які стверджують, що відчули вагітність буквально відразу після статевого акту, а потім вона підтвердилася. Але трапляється і так, що жінці здається, що вона завагітніла, а потім це не підтверджується.

Так може відчути жінка вагітність з першого дня чи ні?

Як відомо, жінки істоти більш чутливі, ніж чоловіки. І сказати, що вивчено абсолютно все, що відбувається в їх організмі під час вагітності неможливо.

Справа в тому, що вагітність (як, втім, і вся робота жіночих статевих органів) здійснюється під впливом і за активної участі центральної нервової системи. Цілком можливо, що в кору головного мозку відомості про зачаття надходять в перший же день і особливо чутливі жінки це вловлюють.

Але тут потрібно враховувати два фактори. Перший чинник — це те, що вагітність зовсім не завжди наступає відразу ж після статевого акту. Іноді це може наступити в найближчі три дні, все залежить від того, на який день менструального циклу відбувся статевий акт, і як близько до цього часу була дата овуляції (виходу яйцеклітини з яєчника).

Другий фактор полягатимуть в тому, що запліднення відбувається поза порожнини матки (зазвичай в маткових трубах) і перший тиждень зародок ніяк з організмом матки не пов’язаний, він існує абсолютно автономно і харчується поживними речовинами, запасеної в яйцеклітині. Тим часом він посувається по матковій трубі до матки і через тиждень впроваджується в її слизову оболонку. У місці впровадження поступово починає формуватися загальний кровообіг матері і плоду, через яке до плоду починає надходити кисень і поживні речовини. Впровадження зародка змушує матку збільшуватися в розмірі і це вже цілком можна відчути на інтуїтивному рівні.

І все ж ніхто не може стверджувати, що кора головного мозку жінки не має інформації про те, що в даний момент яйцеклітина запліднена сперматозоїдом, адже без участі нервової системи в нашому організмі не відбувається абсолютно нічого.

Що ж може відчувати жінка в перший день вагітності

Швидше за все, це якесь невизначене почуття чогось нового. Як правило, ніяких чітких ознак вагітності в перший день немає, всі відчуття йдуть тільки з боку нервової системи. Деякі жінки стверджують, що відчувають навіть сам процес зачаття. Чи так це? Важко відповісти, цілком можливо, що хтось і відчуває. Але в більшості випадків від очікування процесу зачаття просто починає працювати фантазія жінки. А так як результатів процесу може бути тільки два, то частина відчуттів збувається, а частина — ні.

Підтвердити вагітність в перший її день неможливо нічим. Матка у другу половину менструального циклу (а саме в цей період може відбутися зачаття, так як з’являється яйцеклітина) завжди злегка розпушена незалежно від того, відбулося зачаття чи ні. Тому навіть гінеколог під час огляду підтвердити вагітність не може. Матка відреагує тільки через тиждень, коли яйцеклітина упровадиться в її слизову оболонку.

Ніякі тести та лабораторні дослідження вагітність також не підтвердять, так як всі гормони, супутні вагітності, починають продукуватися тільки після впровадження в порожнину матки зародка. При цьому починає продукуватися хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ), який називають ще гормоном вагітності. ХГЧ стимулює секрецію іншого гормону — прогестерону, який всю вагітність захищає плід від можливого викидня.

Як поводитися, якщо ви впевнені, що завагітніли

У такому разі вже з першого дня потрібно подбати про дитину. Перш за все, кинути палити, не вживати спиртних напоїв (навіть пива) і ліків. Як вже говорилося, в перший тиждень вагітності кровообіг жінки ніяк не пов’язано з зародком, тому ніякі токсичні речовини з її організму не зможуть потрапити в організм майбутньої дитини. Але тиждень (якщо, звичайно, ви відчули, що вагітні) повинна бути використана для адаптації до нових умов. Адже кинути палити, наприклад, не так вже просто, та й деякі таблетки також одразу скасувати неможливо.

Крім того, жінка повинна налаштувати себе на те, що тепер їй потрібно правильне харчування, регулярні прогулянки на свіжому повітрі і по можливості — відсутність стресів. Налаштувати себе на правильний здоровий спосіб життя — це якраз те, що потрібно жінці, як тільки вона відчує свою вагітність. Якщо це відбудеться вже в перший день, то значить, їй буде дано тижневий термін на адаптацію до свого нового стану.

Жіноча інтуїція — це ще недосліджена область і якщо жінка говорить про свою вагітність вже на наступний день, то зовсім не факт, що вона не права.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.