Перші тижні вагітності: зміни вже почалися

А ви знаєте, що відбувається в організмі майбутньої мами протягом перших чотирьох тижнів вагітності? Вже з першого дня організм починає перебудовуватися і звикати до нового свого стану. Що ж відбувається усередині нього?

Перша-друга тиждень

Що відбувається з дитиною: Це може здаватися дивним, але факт — лікарі вважають термін вагітності з початку вашої останньої менструації, оскільки визначити, коли саме відбулося зачаття, буває важко. Так що поки реально існує лише ваше бажання зачати дитину

Що відбувається з майбутньою мамою: На початку менструального циклу в яєчниках жінки визріває близько 20 яйцеклітин, що знаходяться всередині наповнених рідиною мішечків — фолікулів. Один з них дозріває і розривається, вивільняючи яйцеклітину, яка потрапляє в фаллопієві труби, де протягом доби очікує запліднення. Якщо цього не відбувається, яйцеклітина гине і приблизно через два тижні виводиться з організму під час менструальної кровотечі.

Якщо ви плануєте зачаття, потрібно заздалегідь пройти повне медичне обстеження, а також почати приймати фолієву кислоту (рекомендована добова доза — 0.4 мг в день). Почавши приймати її за два місяці до зачаття, ви значно знизите ймовірність розвитку у дитини таких дефектів нервової трубки, як розщеплення хребта.

Третій тиждень

Що відбувається з дитиною: Якщо запліднення відбулося успішно, на третьому тижні всередині вас вже живе ембріон, хоча він ще дуже маленький, розміром не більше шпилькової головки. Поки він зовсім не схожий на людину — він представляє собою групу з близько ста клітин, які швидко розмножуються і ростуть. Через деякий час зовнішній шар клітин стане плацентою, а внутрішній — плодом.

Що відбувається з майбутньою мамою: Затримки місячних ще немає і ви навряд чи помічаєте якісь ознаки вагітності. Однак якщо ви планували зачаття, можна вже купити тест на вагітність.

Четвертий тиждень

Що відбувається з дитиною: Ембріон ще зовсім малий, його довжина — близько 0.035 см. На другому тижні розвитку він складається приблизно з 150 клітин. Для його зростання використовуються поживні речовини, що надходять із стінок матки. Функції різних шарів клітин вже визначені — із зовнішніх шарів сформується нервова система, шкіра і волосся, з внутрішніх — дихальні і травні органи. З середнього шару сформується скелет, кістки, хрящі, м’язи, серцево-судинна система, нирки і статеві органи.

Що відбувається з майбутньою мамою: Ймовірно, ви очікуєте, що на цьому тижні у вас почнуться місячні; якщо цього не відбудеться, припустіть, що завагітніли. На цьому ж тижні багато вагітних жінок помічають нетривалий мажуча кровотеча, яке відбувається під час імплантації ембріона в стінки матки. У цей період більшість майбутніх мам відчувають себе, як зазвичай, проте амніотична порожнина і плацента, яка буде забезпечувати вашої дитини киснем і живильними речовинами, вже почали формуватися.

На цьому тижні потрібно зробити тест на вагітність. Крім того, слід почати їсти здорову їжу і випивати не менше 1,5 л води в день. Під час вагітності вам щодня потрібно вживати тільки на 300 кілокалорій більше вашої звичайної норми, а не їсти відразу за двох.

Навколо плодового яйця утворюється водонепроникна порожнину, яка поступово заповнюється рідиною. Це і є амніотична порожнина, яка захищає зростаючий ембріон.

В цей же час відбувається формування плаценти, плоского круглого органу, який поставляє поживні речовини від матері дитині і виводить відходи життєдіяльності малюка. У дитини утворюється зародковий обличчя з великими темними колами на ньому — пізніше на їх місці будуть очі. Починають формуватися рот, нижня щелепа і горло. Кров’яні клітини знаходять форму, і кров у тілі плода починає циркулювати.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.