Перші ознаки вагітності після зачаття: правда чи самонавіювання?

Кожна жінка бажає дізнатися про свою вагітність як можна раніше. Для когось це очікувана радість, і з настала вагітністю потрібно докорінно поміняти свій спосіб життя. А для когось вагітність небажана, і не спізнитися б на аборт. Але як визначити вагітність ще до передбачуваних місячних або їх затримки? Питання це складний і однозначної відповіді на нього немає. Але існує ряд ознак, самих ранніх, за якими можна припустити наявність вагітності відразу, або майже відразу після зачаття. Хоча ці ознаки і відчуття вагітності дуже суб’єктивні і залежать від здоров’я, способу життя і складу характеру жінки.

Зачаття відбулося, що далі?

Після зустрічі в матковій трубі яйцеклітини і сперматозоїда відбувається запліднення. Подальше завдання зиготи (заплідненої яйцеклітини) переміститися в район матки, де вона повинна успішно прикріпитися і розвиватися. У процесі пересування зиготи вона активно ділиться (кожні 12-15 годин), поступово збільшуючи конгломерат клітин, з яких складається, перетворюючись на морули. З морули, внаслідок триваючих мітотичних поділів, утворюється бластоциста. Бластоциста в своєму складі має приблизно сто клітин і продукує хоріонічний гонадотропін людини, яка перешкоджає розплавлення жовтого тіла. Жовте тіло грає важливу роль в першому триместрі вагітності, воно виробляє гормон прогестерон, що підтримує вагітність. В першу чергу, прогестерон розслабляє сфінктер маткової труби, щоб запліднена яйцеклітина безперешкодно потрапила в порожнину матки. Досягнувши порожнини матки, бластоциста починає активно впроваджуватися (імплантуватися) в соковиту, підготовлену слизову матки. З цього моменту можна говорити про доконаний вагітності.

Перші ознаки вагітності

Всі ознаки вагітності поділяються на три групи: приблизні (сумнівні), ймовірні і достовірні. Перші ознаки вагітності, які виникають відразу після зачаття, відносяться до сумнівних та можуть бути проявами якого-небудь стану або захворювання.

 • Невелика кровотеча
 • Невеликі кров’янисті виділення можуть бути (але не завжди), через шість-дванадцять днів після зачаття. Пов’язано це з імплантацією яйцеклітини, коли зародок кілька «руйнує» слизову матки в тому місці, де збирається прикріпитися. Кров’янисті виділення можуть бути у вигляді мазні протягом одного дня або декількох кров’янистих крапель. Нерідко кров’янисті виділення виникають через існуючу ерозії шийки матки, що пов’язано з посиленим кровопостачанням шийки матки під час вагітності. Можлива поява контактних кров’янистих виділень.

 • Підвищення базальної температури
 • Графік базальної температури дозволяє припустити вагітність за рахунок так званого імплантаційного западання. Суть такого феномена полягає в різкому падінні базальної температури на один день після запліднення яйцеклітини. Пов’язано це з тим, що синтез прогестерону, який забезпечує підйом температури, починає слабшати у другій фазі, а після зачаття знову наростає. З іншого боку, під час зачаття відбувається викид естрогену, що також знижує температуру. Після імплантації базальна температура залишається підвищеною (більше 37 градусів) до 16 тижнів.

 • Відчуття нездужання
 • Прогестерон, що виробляється жовтим тілом вагітності відразу після зачаття, впливає на центр терморегуляції. Це проявляється невеликим підвищенням температури тіла (37,2-37,4 градусів), що проявляється слабкістю, розбитістю, стомлюваністю. Крім того, прогестерон гнітюче діє на психіку, що позначається на емоційному стані жінки (дратівливість, плаксивість, апатія).

 • Зміна чутливості грудей
 • Один з ранніх ознак вагітності — це підвищення чутливості грудей. Жінка відзначає нагрубання і болючість молочних залоз, тяжкість або біль на будь-який дотик до грудей. У інших, навпаки, регулярні болі в грудях, які виникають перед місячними, зникають.

 • Ранній токсикоз
 • Нудота, блювота і слинотеча є класичними ознаками вагітності і можуть з’явитися на різних термінах. Нерідко ранній токсикоз виникає відразу після зачаття, що пов’язано з нейроендокринної перебудовою організму, зумовленій вагітністю.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.