Перші ознаки вагітності на першому тижні: прислухайтеся до себе

Як же виходить, що такий невеликий процес, як запліднення яйцеклітини (його можна побачити тільки під мікроскопом) виробляє в організмі жінки воістину революційні зміни? Адже вже самі перші ознаки вагітності говорять про те, що на цей процес реагує весь організм.

Що відбувається в організмі жінки на першому тижні вагітності

Нервова і ендокринна системи жінки встають на захист заплідненої яйцеклітини, викликаючи революційні зміни в організмі майбутньої матері. Ці зміни сприяють підтримці вагітності і нормальному розвитку плоду, готують жінку до пологів і вигодовування дитини грудьми.

Перш за все, після запліднення яйцеклітини в центральній нервовій системі жінки утворюється вогнище постійного збудження, який пов’язаний з маткою, тому головний мозок жінки постійно отримує інформацію про стан вагітності. Деякі жінки на інтуїтивному рівні вловлюють цю інформацію — це формує нерозривний зв’язок матері і дитини, яка залишається вже назавжди.

Для того щоб знизити збудливість рецепторів матки і запобігти її м’язове скорочення, яке здатне викликати вигнання заплідненої яйцеклітини з порожнини матки, знижується загальна збудливість центральної нервової системи. Тому вже на першому місяці вагітності загальний стан жінки змінюється. Вона стає більш млявою, розсіяною, швидко стомлюється і постійно хоче спати. З’являються запаморочення і навіть короткочасні непритомність. Робота не клеїться, начальство починає робити зауваження, що викликає напади дратівливості і жалості до себе. Деякі жінки ще не розуміють, що відбувається, адже час чергової менструації ще не прийшов. Якщо з’являються такі ознаки, як зміни апетиту (він може, як посилитися, так і різко зменшитися), нудота, блювота, слинотеча, зміна смаку і нюху, то це прояснює ситуацію. Улюблені раніше страви викликають тепер відраза, а те, що раніше не приваблювало, стає головним ласощами. Так само і з запахами: деякі (наприклад, туалетна вода чоловіка) викликають нудоту і навіть блювоту.

Незважаючи на те, що більшості жінок ці ознаки відомі, для тих, хто відчув їх вперше, вони є відкриттям. Деякі жінки, що не підозрюють про свою вагітність, починають шукати неіснуючі причини свого зміненого стану, в тому числі хвороби.

Всі ці явища не страшні і у більшості жінок майже непомітні, це просто невеликі побічні ефекти, які виникли в процесі захисту дитини. Такий захист особливо необхідна йому на самому початку вагітності. Для того щоб зменшити нудоту (вранці вона зазвичай буває сильнішою), вранці натщесерце можна випити склянку кефіру або кислого. Є краще невеликими порціями і частіше, до 5 — 6 разів на день і обов’язково снідати.

При першому ж підозри на вагітність потрібно зробити домашній тест — деякі найбільш чутливі тести дають позитивні результати вже в кінці першого тижня вагітності. Якщо вагітність підтвердилася, то для більшості жінок все неприємні відчуття йдуть на другий план — їх затуляє радість від усвідомлення того, що вже зовсім скоро (подумаєш, якісь дев’ять місяців!) З’явиться такий улюблений малюк.

Ознаки вагітності на ранніх термінах ділять на сумнівні і вірогідні. Сумнівні ознаки зазвичай виявляє сама жінка — це різного роду відчуття, а також деякі зміни з боку внутрішніх органів. Ймовірні ознаки вагітності — це зміни статевих органів і молочних залоз. Ці ознаки може виявити акушер-гінеколог під час огляду.

Що говорить народна мудрість про перші ознаки вагітності

Народна мудрість знає багато ранніх ознак вагітності, ось деякі з них:

 • першою ознакою вагітності може бути нездужання, схоже на гостру респіраторну вірусну інфекцію: невеликий підйом температури, озноб, закладеність носа, рідкі виділення з носа, чхання, іноді — носова кровотеча;
 • повна зміна смакових пристрастей і своєрідний дуже характерний саме для вагітності металевий присмак у роті;
 • дуже хворобливі судоми в литкових м’язах, часто вони виникають під час сну; це наслідок зміни обмінних процесів і нестачі в організмі кальцію;
 • поява в області передньої грудної стінки звивистих синіх вен; це виникає через перебудови і розширення мережі дрібних кровоносних судин;
 • запори і здуття живота — це прямий наслідок різкого збільшення секреції жіночого статевого гормону прогестерону;
 • посилене слиновиділення; порожнину рота може раптово наповнюватися слиною в самих непередбачених обставинах.
 • Ранніх ознак вагітності чимало і всі вони допомагають жінці дізнатися про свій новий стан.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.