Перші ознаки клімаксу: зустріти зміни у всеозброєнні

загрузка...

У віці між 45 і 50 роками у жінки зменшується секреція жіночих статевих гормонів, під впливом яких її тіло розвивалося багато років. Така зміна гормонального фону нерідко викликають появу ряду неприємних ознак, які називаються клімактеричним синдромом.

Клімактеричний період і клімактеричний синдром

Клімактеричний період — це час, коли настає поступове зменшення секреції жіночих статевих гормонів, в результаті чого змінюється менструальний цикл: менструації стають все більш рідкісними і все менш тривалими і інтенсивними. У більшості жінок цей період проходить непомітно, але у багатьох він супроводжується рядом неприємних симптомів, які об’єднують під назвою клімактеричного синдрому.

У віці близько 50 років настає менопауза (повне припинення менструації). Встановити точну дату менопаузи можна не раніше, ніж через півроку після останньої менструації, так як завжди є можливість її відновлення. Це дуже важливо, так як деякі жінки вважають, що менопауза вже наступила і саме в цей період настає небажана вагітність.

Приблизно у третини жінок під час клімаксу менструації стають більш тривалими і рясними. У деяких же жінок (їх не так багато) менструації припиняються раптово.

Як починається клімакс

Першими ознаками клімаксу є зміни настрою. Жінка сама починає помічати, що настрій змінюється часто і радикально: від захоплено-ейфорійного до дратівливого і навіть до депресії. У цей час, як правило, у неї порушуються стосунки з колегами по роботі і з близькими в родині, так як на найменше, найшкідливіше зауваження вона може відреагувати грубістю або сльозами. Порушується сон, особливо процес засинання, жінка згадує про всі неприємності, які сталися протягом дня, шкодує себе і ще більше турбується. Змінюється і сексуальне життя жінки, під час клімаксу у неї може або різко знизитися, або, навпаки, різко підсилитися статевий потяг.

Іншим не менш відомим ознакою клімактеричного синдрому є зміни з боку вегетативної нервової системи, яка іннервує кровоносні судини й внутрішні органи. Вегетативна нервова система перебуває під впливом центральної нервової системи, і будь-яка зміна настрою обов’язково відбивається на роботі кровоносних судин і внутрішніх органів. Звідси знамениті «приливи» крові до обличчя та верхньої половини тулуба, пітливість, напади сильного серцебиття, порушення роботи шлунково-кишкового тракту.

Вегетативні розлади часто поєднуються з порушеннями чутливості (сенестопатиями) у вигляді свербежу, поколювання шкіри, повзання мурашок по тілу, невизначених відчуттів на різних ділянках тіла. Ці незрозумілі відчуття в поєднанні з невротичними розладів часто призводять жінку до думки, що вона важко і невиліковно хвора (наприклад, рак).

Часто першою ознакою клімаксу є різкі скачки артеріального тиску: підвищений артеріальний тиск змінюється різким його зниженням. Незважаючи на те, що критичних цифр ці скачки не досягають, переносяться жінками вони болісно, тому що супроводжуються головними болями, запамороченнями, а деколи навіть короткочасною втратою свідомості.

Клімактеричний синдром може бути легким, середньої тяжкості і важким. Якщо при легкому та середньої тяжкості клімаксі жінка цілком може зберігати працездатність, то при важкому клімактеричному синдромі її стан вимагає медичної допомоги.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.