Перші дні вагітності — турбота про малюка з першої хвилини

Вам відомо про те, що офіційно вагітність починається в перший день ваших останніх (до настання вагітності) місячних? У медичному середовищі вважати початком вагітності саме цей день, оскільки звичайно неможливо встановити, в який саме день відбулося запліднення.

У перші дні вагітності ви, звичайно, ще не знаєте, що вагітні, але можливо, інтуїція говорить вам, що щось серйозно змінилося. Багато жінок говорять про те, що практично відразу після зачаття у них з’являється якесь особливе почуття. Наука не може це підтвердити, як, втім, і спростувати. Так що прислухайтеся до себе — і намагайтеся бути об’єктивною.

Дата пологів

Отже, очікувана дата пологів визначається просто: 40 тижнів з початку вашої останньої менструації. Можливо, саме тому рівно в термін народжують лише 5-10% жінок.

Після того, як яйцеклітина виходить з яєчника і по маткових трубкам спускається в матку, вона готова до запліднення, а ваш організм готується до можливого настання вагітності — виробляється прогестерон, потовщується ендометрій. Запліднення може статися лише протягом 12-24 годин після того, як сталася овуляція, так як тільки в цей час яйцеклітина залишається життєздатною. Якщо цього не відбувається, ендометрій відшаровується і через кілька днів виводиться з організму разом з деякою кількістю крові, а в одному з яєчників починає дозрівати чергова яйцеклітина — знову готуючись до можливої вагітності.

Коли запліднення відбувається, яйцеклітина, яку тепер правильніше називати плодовим яйцем, лише через кілька днів впроваджується в стінки матки. Цей процес називається імплантацією ембріона — і тільки тоді вагітність настає по-справжньому. Фахівці вважають, що у кожної жінки протягом життя трапляються дуже ранні викидні; скільки саме, сказати неможливо — можливо, не один десяток. Це відбувається, коли яйцеклітина запліднюється, але імплантація з якихось причин не відбувається. У більшості випадків жінки про таких викиднях не дізнаються; єдиною ознакою при цьому може бути кілька більш інтенсивний, ніж зазвичай, менструальна кровотеча.

Запліднення яйцеклітини найчастіше відбувається на третьому тижні менструального циклу, імплантація — на четвертій (як ви пам’ятаєте, «офіційно» до цього часу ви вагітні вже 4 тижні). Пройде всього 265 днів з моменту запліднення, і на світло з’явитися нова людина.

Вже в найперші дні можуть з’явитися такі ознаки вагітності, як здуття живота, спазми в животі, болючість грудей і зміни настрою — проте всі цього легко можна прийняти за ознаки наближаються місячних.

Що відбувається в організмі в перші дні вагітності?

Відразу після запліднення починає вироблятися хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ) — гормон вагітності. Він, а також прогестерон і естроген починають активно готувати організм до майбутнього материнства.

Домашні експрес-тести на вагітність реагують саме на ХГЧ. У перші дні вагітності його рівень, як правило, ще недостатньо високий, щоб тест міг дати релевантний результат, однак можна спробувати. Якщо результат негативний, спробуйте ще раз через кілька днів; якщо позитивний, записуйтеся на прийом до гінеколога.

У перші ж дні вагітності починається вироблення ще одного важливого гормону — релаксину. Він сприяє розслабленню м’язів і зв’язок. Таким чином організм заздалегідь готує місце, де буде рости дитина — завдяки цьому гормону матка і шкіра будуть розтягуватися з відносною легкістю.

Для забезпечення майбутньої дитини киснем і живильними речовинами в організмі вагітної жінки збільшується об’єм крові. Своєрідним побічним ефектом цього явища є квітучий вигляд майбутніх мам.

Одним з найбільш ранніх ознак вагітності є безпричинне відчуття втоми. Це відбувається через що збільшується навантаження на серце і нудоти, яка є частою супутницею вагітності. Крім того, нещодавно вчені з’ясували, що прогестерон має седативну дію. Оскільки його вироблення збільшується відразу після настання вагітності, може з’явитися сонливість, часте бажання прилягти і подрімати, млявість. Коли організм адаптується до гормональних змін, цей симптом буде проявлятися слабкіше.

Тим не менш, незважаючи на те, що в перші дні вагітності в організмі відбуваються такі зміни, на цьому терміні мало хто знає про те, що сталося.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.