Перше прикладання дитини до грудей: щастя материнства

Коли людина береться за незнайому йому роботу, він завжди сумнівається в правильності її виконання. Те ж саме відбувається, коли жінка вперше стикається з годуванням грудьми свою дитину. Якщо перед цим вивчити відповідну літературу, стає трохи легше.

Перші хвилини життя

Лунає перший крик дитини. Лікар уважно оглядає новонародженого, оцінює і дає дозвіл на прикладання до грудей.

Спочатку дитину кладуть на живіт матері, забезпечуючи ранній тілесний контакт. Це не данина традиціям чи моді, а потужний стимулюючий фактор, який запускає глибинні рефлекси материнства і забезпечує початок лактації.

Дитина якийсь час відпочиває на тілі матері, потім намагається підвести голову, роблячи пошукові рухи, широко розкриваючи рот і висуваючи язичок. Він відчуває, де знаходиться молоко за запахом. Якщо нічого не робити, новонароджений буде намагатися рухатися в бік материнських грудей.

Але, так як сил у нього небагато, це його швидко втомить і до кінцевої точки своєї подорожі він може і не дістатися. Тому не варто проводити такі експерименти. Краще, побачивши перші пошукові рухи, відразу перенести малюка до грудей.

Техніка першого прикладання

Перше прикладання до грудей має відбутися одразу, як тільки дитина подав ознаки готовності до цього. Малюк широко розкриває рот, мама дає йому груди і … нічого не виходить. Проходять хвилини, дитина починає плакати, мама нервувати. Здається, що вони ніколи не досягнуть взаєморозуміння.

Насправді, техніка досить проста: смоктальний рефлекс найбільш виражений в першу годину життя — з цим у здорового новонародженого проблем немає. Мама ж повинна забезпечити дитині стійке безпечне положення та харчування.

Після пологів зазвичай матір напівлежить, тому їй потрібно розмістити дитину між тілом і лівою рукою так, щоб її груди були на рівні його особи. Це положення забезпечує дитині відчуття захищеності і стійкості.

Правою рукою жінка формує груди між великим та іншими пальцями так, щоб груди стали плоскою. Пальці знаходяться досить далеко від соска. Сосок «дивиться» на носик дитини.

Тепер потрібно дочекатися, коли дитина широко розкриє рот. Акуратно, впевненим рухом потрібно притиснути малюка міцніше до себе. Одночасно нижня частина ареоли грудей поміщається на нижню губу і мову дитини. Тоді рефлекторно дитина захопить груди як треба, так, що ареола вся виявиться у нього в роті, а сосок поміститися глибоко, практично до горла. Губи дитини при цьому вивернуті назовні.

Якщо все зроблено правильно, то немовля почне смоктати. Бажано, щоб він перший раз посмоктав з обох грудей, хвилин по двадцять.

Цінність правильного і успішного прикладання важко переоцінити. Формується тісний психологічний зв’язок мати-дитина, попереджується розвиток імунних депресій, алергічних станів, захворювань грудей у жінки.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.