Перше кохання: радість чи травма на все життя?

Перше кохання запам’ятовується на все життя, особливо дівчатками. Але для багатьох з нас ці спогади більш ніж неприємні. Вони переслідують нас і після закінчення школи, заважають будувати нормальні стосунки з протилежною статтю і довіряти іншим людям, тому що перше кохання часто залишає хворобливі сліди не тільки в душі, але і на тілі.

Можливо, через кілька років ваш кривдник сам знайде вас в соціальній мережі і запропонує додати його в друзі. Швидше за все, він навіть не підозрює, скільки страждань вам заподіяв. У його пам’яті ваші відносини залишаються ідеальними, він пам’ятає тільки хороше. Він не розуміє, що вів себе огидно, і коли ви розповідаєте йому про свої почуття того часу, він відчуває шок. Тепер йому доведеться жити з усвідомленням того, що в ваших очах він був чудовиськом.

Між тим, психологи стверджують, що подібні відносини між підлітками — аж ніяк не рідкість. Багато хлопчики бачать близькі стосунки зовсім інакше, ніж дівчата, у них інше уявлення про насильство. Перш за все, насильство може бути не тільки фізичним, але і психологічним. До насильству можна віднести безліч нефізичних впливів, деякі з яких вас здивують.

Крім того, жертвами насильства можуть бути не тільки дівчатка, але і хлопчики. І поведінка, яка багато підлітків вважають нормальним, насправді таким не є.

Але не стати жертвою недостойного і неприйнятної поведінки не так вже складно, причому ступінь близькості в стосунках (зустрічаєтеся ви постійно, зрідка, дружите або просто проводите разом час) і сексуальна орієнтація значення не мають. Попереджений — значить озброєний. Коли ви знаєте, що таке психологічне насильство, можете розпізнати його прояви, більше шансів, що в потрібний момент ви зумієте йому протистояти, захистити себе і оточуючих, а також уникнути подібних проблем у зрілих стосунках в майбутньому.

Психологічне насильство з боку партнера серед підлітків: що це таке і коли відбувається?

За статистикою, щороку близько 9% підлітків стають жертвами фізичного насильства з боку партнера. Але здебільшого насильство серед підлітків має не фізичний, а психологічний характер.

До найбільш поширених проблем підлітків відносяться:

 • Емоційне насильство — навмисне образа почуттів іншої людини, приниження партнера.
 • Словесне образу — крик, нецензурна лайка, погрози, висміювання партнера, його зовнішності, характеру або поведінки.
 • Контроль — постійний контроль по телефону, перевірка електронної пошти і повідомлень у соціальних мережах (в тому числі без відома дівчата), фільтрування соціальних контактів (вказівка, з ким дівчина може зустрічатися, а з ким — ні) та інше.
 • Крім того, серйозною формою психологічного насильства є тиск чи примус до сексуальної поведінки будь-якого роду (в тому числі поцілунків, перегляду порнографії та інше).

  Сучасні погляди

  На жаль, сьогодні психологічне насильство настільки поширене, що деякі підлітки можуть сприймати його як норму. Так, недавні дослідження показали, що молоді люди, що займаються спортом, звертають мало уваги на грубе поводження протягом спортивного сезону, і менш схильні втручатися, коли стають свідками такого звернення. Просто дивно, скільки підлітків — обох статей — вважають, що дівчинка може піднімати руку на хлопця, що це в порядку речей.

  Пам’ятайте скандальну історію з Крісом Брауном і Ріанною, яка прогриміла на весь світ кілька років тому? Так от, виявилося, що багато підлітків не впевнені, що в цій ситуації винен був виключно Браун. На їхню думку, частина провини лежить і на Ріанні («вона сама винна»). Першою реакцією багатьох підлітків на новину про побиття співачки стало питання «Що вона зробила, щоб так його довести?», За яким пішли інші, не менш показові питання: «Та що вона за жінка?! Навіщо вона його провокувала? ».

  Підлітки можуть робити образливі речі з багатьох причин. Деякі ростуть в обстановці, що вимагає від чоловіка прояви сили, що хлопчики іноді плутають з агресією або домінуванням і контролем.

  Іноді підлітки переймають у дорослих звички, які здаються їм проявом любові, але насправді це прояви контролю (наприклад, вимагають у подруг пароль для їх аккаунта в Facebook). Але ревниве і контролююче поведінка може бути першим кроком до фізичного насильства. Крім того, підлітки, не бачать нічого поганого в такій поведінці друзів, швидше за все і самі мають схильність до психологічного і фізичного насильства, або можуть стати його жертвою.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.