Перша вагітність — складний етап у житті жінки

Перша вагітність — це хвилюючий період, який також може принести чимало стресів. У молодої мами з’являються тисячі питань про все, починаючи з раціону харчування і закінчуючи способом життя, роботою, можливістю подорожувати і медичним обслуговуванням. Крім того, перша вагітність приносить із собою переживання, що стосуються відносин зі своєю другою половиною.

Не потрібно боятися

Невідомість лякає багатьох жінок, але вагітність — це природний стан для жіночого організму, який зробить все необхідне, щоб підготуватися до народження дитини. Потрібно просто радіти зародилася в вас життя, і це допоможе пройти через всі складності даного періоду.

Якщо це перша вагітність, необхідно отримати якомога більше інформації про те, як проходить процес виношування дитини, а також про ті зміни, які відбуваються в цей період в жіночому організмі. Щоб зберігати спокій, майбутній мамі потрібно знати, що її чекає. Корисну інформацію про період вагітності може надати лікар. Крім того, існує безліч корисних веб-сайтів, де можна отримати необхідну інформацію.

Один з найбільш важливих моментів, які необхідно усвідомлювати, це те, що здорові діти народжуються у здорових мам. Якщо жінка палить або вживає алкогольні напої, їй потрібно негайно припинити це робити. Куріння призводить до недостатнього вазі у новонароджених, а алкоголь викликає алкогольний синдром плоду. Алкоголь проникає крізь плаценту і може перешкодити розвитку органів плоду. Пошкодження мозку, порушення будови лицьового відділу черепа і уповільнене фізичний розвиток — це симптоми, характерні для дітей з плодовим алкогольним синдромом. Розуміння того, що може трапитися, допоможе майбутній матері відмовитися від шкідливих звичок під час першої вагітності.

Харчування також відіграє важливу роль в період вагітності, тому що здоров’я мами забезпечує здоров’я дитини. Під час першої вагітності майбутнім мамам часто доводиться вислуховувати поради своїх старших родичів, все ще вважають, що вагітним жінкам необхідно їсти за двох. Але це не обов’язково так. Найголовніше — це забезпечити достатнє споживання калорій і харчуватися різноманітною і корисною їжею, що містить багато вітамінів і мінералів, які потрібні для здорового розвитку дитини. Не варто налягати на калорійну їжу. Це сповільнить процес повернення до нормальної ваги після народження дитини.

Перша вагітність може стати радісною подією для майбутніх матері та батька дитини. Дуже важливо, щоб батько дитини брав участь у всіх важливих моменти вагітності і не відчував себе непотрібним. Можна попросити його подумати над ім’ям майбутньої дитини в той час, поки майбутня мати перебуває на консультації у лікаря. Це дасть чоловіку зрозуміти, що його участь має велике значення під час вагітності.

Чого очікувати

У період вагітності в жіночому організмі відбувається безліч змін. І хоча в ході першого триместру навколишні зазвичай цього не помічають, майбутні мами, без сумніву, ці зміни почувають. Нудота вранці, зміни настрою, набухання грудей, звірячий апетит або відраза до їжі, запори, швидка стомлюваність або часте сечовипускання — це найпоширеніші перші ознаки вагітності в першому триместрі. І якщо в другому триместрі нудота і стомлюваність зазвичай проходять або слабшають, то живіт починає збільшуватися, і більшість жінок вже не може приховати своє становище. Також у другому семестрі майбутні мами часто починають відчувати, як їх дитина штовхається. До початку третього триместру багато жінок страждають від печії і болів в тілі. Дитина починає сильно штовхатися, створюючи так звані підготовчі сутички. У ході третього триместру вагітні жінки повинні уважно спостерігати за поведінкою дитини і, в разі появи ознак родових сутичок, негайно дзвонити лікарю.

Спостереження вагітності

Належний медичний догляд у період вагітності є найважливішою умовою благополучного її протікання. За статистикою переважна більшість майбутнім мам звертається до лікаря на терміні більше 8 тижнів вагітності, але приймати спеціальні вітаміни для вагітних краще починати якомога раніше, в тому числі, до першого візиту до лікаря, коли можна вибрати в аптеці такі вітаміни самостійно. Не можна пропускати планові візити до лікаря, оскільки вони не тільки дозволяють контролювати процес вагітності і здоров’я мами і дитини, але і дозволяють майбутній мамі обговорити з фахівцем всі свої сумніви і питання.

Безпека дитини

Безпека ще не народженої дитини — це одна з головних турбот майбутньої матері. Але жінки, для яких ця вагітність перша, можуть не усвідомлювати, що навіть звичайна діяльність може завдати шкоди дитині. Заміна наповнювача для котячого туалету, робота з хімікатами, прийом препаратів або харчових добавок, купання в джакузі або харчування морепродуктами — це лише деякі речі, яких жінка під час вагітності повинна уникати. І хоча лікар або акушер розповідає майбутній мамі про заходи обережності на першій консультації, буде корисно самостійно пошукати інформацію з даного питання, як тільки жінка дізнається про свою вагітність, щоб ненавмисно не пошкодити дитині, що розвивається.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.