Персен — заспокоїть і зніме дратівливість

загрузка...

Персен — це лікарський препарат рослинного походження, який допоможе позбутися дратівливості, почуття постійної напруги і порушень сну. Крім того, він допоможе зняти спазми гладкої мускулатури внутрішніх органів (наприклад, органів травлення) і попередить тим самим загострення хронічного захворювання.

Як діє персен

Персен є комбінованим препаратом, до його складу входять екстракти трьох рослин. Головною діючою речовиною є екстракт валеріани, який заспокоює, знімає роздратування, неспокій і відновлює сон. Крім того, екстракт валеріани має легким спазмолітичну властивістю, тобто він здатний трохи зменшувати спазми гладкої мускулатури внутрішніх органів.

Два інших компоненти Персі — м’ята перцева і меліса володіють легкою заспокійливою властивістю і більш вираженим спазмолітичним. Всі три рослинних екстракту чудово поєднуються між собою, надаючи одночасно заспокійливу (седативну) і спазмолітичну дію.

При яких захворюваннях призначають персен

Основним показанням для застосування персів є різні розлади нервової системи, які супроводжуються дратівливістю, тривогою, постійним очікуванням нещастя і порушеннями сну. Це неврози — неврастенія, невроз нав’язливих станів та істеричний невроз. Лікувальний ефект Персі розвивається повільно, але зберігається досить тривало.

У клінічній практиці персен застосовується в складі комбінованого лікування при багатьох хронічних захворюваннях внутрішніх органів. Особливо часто його застосовують для лікування і профілактики рецидивів різних захворювань органів травлення. При хронічних гастритах, гастродуоденітах, ентероколітах, виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки персен знімає спазми гладкої мускулатури змінених органів, що сприяє поліпшенню кровопостачання стінок органів шлунково-кишкового тракту зменшенню або запобіганню розвитку в них запального процесу.

Призначають персен і при різних захворюваннях жовчного міхура і жовчовивідних шляхів. Це сприяє поліпшенню просування жовчі, зняттю застою і попередження запального процесу.

Такий же ефект і від призначення персами при хронічних запальних процесах в нирках (пієлонефритах) — зменшення застою сечі попереджає розвиток запального процесу. Персен часто призначають одночасно з рослинними препаратами, що мають антибактеріальними, протизапальними і сечогінними властивостями (толокнянкой, листям брусниці і так далі).

Допоможе персен і при хронічних запальних та алергічних процесах в легенях і бронхах — хронічних бронхітах, пневмоніях та бронхіальній астмі.

Протипоказання і побічні ефекти

Протипоказанням для прийому Персі є індивідуальна непереносимість компонентів препарату. Не призначають його і дітям до трьох років. А з трьох до дванадцяти років дітям можна приймати тільки таблетки Персії (в таблетках нижче дозування екстракту валеріани) за призначенням лікаря.

Під час вагітності та годування дитини грудьми персен не протипоказаний, але в той же час виробники визнають, що клінічні дослідження на групах даних хворих в повному обсязі не поводились. Тому акушери-гінекологи призначають вагітним жінкам персен тільки в разі крайньої необхідності. А при призначенні Персі годуючим матерям вирішується питання про тимчасове переривання грудного вигодовування.

З побічних ефектів найчастіше спостерігаються алергічні реакції у вигляді різного виду висипів і набряку Квінке — набряку шкіри та підшкірної клітковини, основна небезпека якого в тому, що він може перейти на гортань і викликати порушення дихання. Крім того, часто з’являється млявість, зниження працездатності, зниження артеріального тиску. Ще одне побічне явище — запори пов’язано з тим, що під впливом Персії зменшується рухова активність кишечника.

Як правильно приймати персен

Персен рекомендується приймати досить тривалими курсами, але не довше двох місяців поспіль. Таблетки Персі дорослим і дітям після 12 років призначають по дві штуки два-три рази на день, капсули — по одній також два-три рази на день. Дітям від трьох до 12 років персен призначається тільки в таблетках і дозування його визначає лікар.

Персен є нетоксичним і достатньо ефективним препаратом рослинного походження, який знайшов саме широке застосування в клінічній практиці при лікуванні не тільки нервових розладів, але і багатьох інфекційно-запальних хронічних захворювань.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.