Персен — протипоказання майже відсутні

загрузка...

Персен заспокійливий і знімає спазми гладкої мускулатури внутрішніх органів препарат рослинного походження. Він діє повільно і м’яко, але ефект його зберігається довго. Протипоказань для його прийому небагато, в основному він протипоказаний для тих груп пацієнтів, на яких не проводилися клінічні дослідження.

Основні протипоказання для прийому Персі

до складу Персії входять екстракти трьох рослин (валеріани, м’яти перцевої і меліси) і декілька допоміжних речовин. До будь-якого з цих препаратів у пацієнта може бути підвищена чутливість або індивідуальна непереносимість. Проявляється це у вигляді алергічних реакцій, які можуть бути, як у вигляді незначних шкірних висипань, так і у вигляді більш небезпечних реакцій — набряку Квінке або навіть анафілактичного шоку.

Алергічні реакції на лікарські препарати рослинного походження не є рідкістю, тому при появі навіть невеликих проявів індивідуальної непереносимості персен відміняють.

Ще одним протипоказанням для прийому Персі є низький артеріальний тиск: зняття спазмів з гладкої мускулатури стінок кровоносних судин призводить до їх розширення і зниження артеріального тиску.

Нарешті, персен не можна призначати дітям до трьох років, так як не проводилися клінічні дослідження на цій групі пацієнтів. Дітям з трьох до дванадцяти років персен призначається тільки в таблетках.

Кому персен потрібно призначати з обережністю

З обережністю цей препарат призначають вагітним жінкам. У перші 12 тижнів вагітності (I триместр) його, так само, як і будь-які інші лікарські препарати, не призначають зовсім, так як невідомо, як персен вплине на розвиток дитини. Даних про це немає, так як дослідження на вагітних жінках не проводились. У II і III триместрах вагітності персен призначають тільки в тому випадку, якщо це дійсно необхідно і якщо така необхідність перевищує потенційний ризик для здоров’я плоду.

З тієї ж причини персен не бажано призначати під час годування дитини грудьми, в цьому випадку краще на час перервати грудне вигодовування.

З обережністю призначають персен при зниженні рухової активності кишечника, жовчного міхура і жовчовивідних шляхів — прийом цього препарату, особливо, протягом тривалого часу, може ще більше знизити перистальтику цих органів, що призведе до застійних явищ. Застій в кишечнику проявляється постійними запорами, а в жовчовивідних шляхах — запальними процесами і формуванням каменів.

Не можна приймати персен і в тому випадку, коли робота вимагає високої концентрації уваги і точності рухів. Наприклад, не можна водити автомобіль, навіть, незважаючи на те, що частіше персен не знижує концентрації уваги і координації рухів.

Не можна приймати персен разом з іншими лікарськими препаратами, які чинять гальмівний вплив на центральну нервову систему, наприклад, з транквілізаторами — це може викликати передозування. Він підсилює дію та лікарських препаратів, що знижують артеріальний тиск, а також знеболюючих засобів, що може призвести до їх передозуванні.

Побічні ефекти і передозування

Побічними ефектами персів є алергічні реакції, зниження артеріального тиску, запори і стомлюваність. Зниження працездатності і стомлюваність майже завжди виникають при прийомі Персії, так як він надає гальмує дію на центральну нервову систему. Цей його ефект слід враховувати вже на самому початку лікування, особливо, якщо прийом препарату проводиться без призначення лікаря.

Персен містить тільки рослинні речовини, він діє м’яко і повільно. Передозування цього препарату малоймовірна, для того, щоб її викликати, потрібно прийняти занадто багато таблеток або капсул Персії. І навіть у цьому випадку прояви передозування не бувають вираженими. З’являються нездужання, слабкість, головний біль, запаморочення, спазми у ділянці шлунка, відчуття стиснення у грудях, тремтіння кінцівок, розширення зіниць.

Всі ці явища цілком можуть пройти без лікування протягом доби. Тим не менш, рекомендується провести (як і при будь передозуванні лікарських препаратів) промивання шлунка, після чого прийняти кілька таблеток активованого вугілля — адсорбенту, який виводить з організму всі токсичні речовини.

Персен — це седативний і спазмолітичний препарат рослинного походження, який діє ефективно, але при цьому м’яко і повільно, не викликаючи звикання і залежності. У зв’язку з цим він вимагає тривалого призначення та обліку всіх показань і протипоказань для його прийому.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.