Персен при вагітності — допоможе зняти емоційну напругу

Сьогодні велика увага приділяється нервово-психічному стану вагітної жінки , так як абсолютно чітко встановлено, що цей стан значно впливає на перебіг вагітності, в тому числі на організм матері і дитини.

Емоційний стан жінки під час вагітності

Вагітність завжди відбивається на емоційному стані жінки і, навпаки, емоційний стан жінки впливає на перебіг вагітності. Особливо це помітно в самому початку, у першому триместрі вагітності, коли жінка стає емоційно ранимою, часто плаче, з’являються різкі перепади в настрої, порушується сон. Все це є результатом швидкого зміни гормонального фону і в свою чергу має негативний вплив на фізичний стан жінки, посилюючи, наприклад, протягом раннього токсикозу вагітності. Занадто сильні емоційні сплески можуть стати навіть причиною передчасного переривання вагітності, а також до порушення стосунків у сім’ї, що створить замкнуте коло, з якого жінка без посторенная допомоги зможе вибратися з великими труднощами.

Якщо вагітність у жінки перша, то вона може відчувати різні страхи: перед майбутніми пологами, за здоров’я дитини, страх, що вагітність зробить її некрасивою і непривабливою для чоловіка і так далі. Страхи такого роду бувають практично у всіх жінок, але у деяких, найбільш вразливих вони можуть переходити в депресії, тривожні розлади та інші психічні порушення.

Починаючи з другого триместру вагітності фізичний стан, а разом з ним і настрій вагітної жінки зазвичай стабілізується, вона розквітає і починає отримувати задоволення від свого нового стану. Але і в цей період можливі ускладнення, наприклад, токсикози другої половини вагітності (гестози), різні порушення в стані плода і так далі, які також супроводжуються емоційними сплесками, що не сприяє поліпшенню перебігу вагітності. Під дією стресу в другій половині вагітності відбувається спазм кровоносних судин, що збільшує ризик розвитку гестозів та недостатнього кровопостачання плода. Це призводить до невиношування вагітності або до відставання в розвитку плоду.

Тому акушери-гінекологи дуже уважно стежать за нервово-психічним станом вагітних жінок, рекомендують їм отримувати якомога більше позитивних емоцій, більше гуляти на свіжому повітрі, особливо, перед сном. Якщо це не допомагає, то призначають медикаментозне лікування, так як емоційні сплески небезпечні не тільки для жінки, але і для дитини.

Навіщо потрібен персен

При призначенні медикаментозного лікування вагітним жінкам обов’язково враховується ступінь ризику впливу того чи іншого препарату на плід. Тому перевагу зазвичай віддається препаратам рослинного походження. Одним з найбільш ефективних і нешкідливих рослинних засобів із заспокійливим ефектом є корінь валеріани.

Крім заспокійливого ефекту корінь валеріани здатний нормалізувати діяльність вегетативної нервової системи (ВНС), яка іннервує внутрішні органи і кровоносні судини. При емоційних порушеннях майже завжди відбувається порушення роботи і ВНС, що проявляється посиленим серцебиттям, перепадами артеріального тиску, нудотою, блювотою і іншими порушеннями. Валеріана чудово справляється з порушеннями такого роду.

Недоліком валеріани є те, що, незважаючи на її популярність і популярність, вона, як і більшість рослинних препаратів, повністю не вивчена. Крім того, вона може викликати алергічні реакції. Але в порівнянні з іншими заспокійливими засобами (наприклад, хімічного походження) валеріана все ж більш безпечна.

Валеріана є основною діючою речовиною лікарського препарату Персії. Крім того, до його складу входять м’ята перцева та меліса — рослини, які також не протипоказані при вагітності, тим не менше, їх вплив на вагітних жінок також повністю не вивчено. Обидва цих рослини мають легкою заспокійливою, а також спазмолітичну дію і чудово поєднуються з основною діючою речовиною — валеріаною.

Якщо постає питання про те, що емоційний стан жінки таке, що може зашкодити перебігу вагітності і станом плода і їй потрібно призначення медикаментозного лікування, то препаратом вибору часто є персен.

Персен офіційно не протипоказаний при вагітності, тим не менше, враховуючи, що необхідні клінічні дослідження за його дії на вагітних жінок не проводилися, його призначають в тому разі, коли очікувана користь від його прийому для організму матері перевищує можливу шкоду для організму плоду .

Призначає персен вагітним жінкам тільки лікар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.