Персен — інструкція: заспокоїть і зніме спазми

загрузка...

Персен є заспокійливим і знімають спазми засобом натурального походження. Цей препарат не викликає млявості і сонливості вдень, це дозволяє зберігати нормальну активність і концентрацію уваги протягом робочого дня і повноцінно спати вночі.

Механізм дії

Персен — це комплексний препарат, до складу якого входять три рослинних препарату. Випускається він швейцарською фармацевтичною компанією Сандоз в таблетках і в капсулах. У кожній таблетці міститься 50 мг екстракт валеріани сухий і по 25 мг екстракту м’яти перцевої і м’яти лимонної (меліси). У кожній капсулі також міститься по 25 мг екстракту м’яти перцевої і меліси і 125 мг екстракту валеріани.

Вхідний до складу Персії екстракт валеріани має заспокійливу та спазмолітичну властивостями. Екстракт валеріани добре знімає підвищену нервову збудливість і спазми гладкої мускулатури внутрішніх органів. Листя м’яти перцевої мають спазмолітичні властивості, при цьому вони чудово поєднуються з екстрактом валеріани і ще з одним компонентом — екстрактом меліси, який також знімає спазми гладкої мускулатури внутрішніх органів і заспокоює.

Особливо ефективно впливає персен на гладку мускулатуру органів шлунково-кишкового тракту, жовчного міхура та жовчовивідних шляхів. Знімається спазм і з мускулатури сечовивідних шляхів — все це сприяє поліпшенню стану хворих, що страждають хронічними захворюваннями цих органів. У здорових людей персен знімає нервову напругу і попереджає розвиток хронічних захворювань, пов’язаних зі спастичним станом.

Персен підсилює дію лікарських препаратів, що знижують артеріальний тиск, аналгетиків, снодійних та надають гальмівну дію на центральну нервову систему.

Показання та протипоказання

Показаннями для прийому персів є виражена нервова збудливість, дратівлива слабкість, підвищена тривожність, відчуття постійного занепокоєння, порушення сну.

Протипоказаннями для прийому персів є підвищена чутливість до компонентів препарату, низький артеріальний тиск, дитячий вік до трьох років (для таблеток) і дитячий вік до дванадцяти років (для капсул).

Вагітність та годування дитини груддю не є протипоказанням для прийому препарату, у той же час цим категоріям хворих приймати персен можна лише за призначенням лікаря. Необхідність у лікарському контролі потрібна тому, що дія Персії на плід та немовлят повністю не вивчено (встановлених правилами клінічних досліджень не проводилося).

Персен не викликає психічної і фізичної залежності. Зазвичай він не знижує концентрації уваги і здатності виробляти точні рухи, але іноді може знижувати швидкість реакції, тому при його прийомі керувати автотранспортом не рекомендується. Застосовувати персен можна тривалими курсами, але не більше двох місяців поспіль.

Як правильно приймати персен і його можлива передозування

Персен є препаратом безрецептурного відпуску. Дорослим і дітям старше 12 років його призначають по дві таблетки два-три рази на день або по одній капсулі два-три рази на добу. Якщо порушений сон, то персен рекомендується приймати за годину до відходу до сну. Дітям до трьох років персен не призначають, а з трьох до 12 років призначають тільки таблетки Персії. Без призначення лікаря дітям персен давати не рекомендується. Лікувальний ефект Персі наростає повільно, але і зберігається тривалий час після курсу лікування.

Передозування Персі малоймовірна, так як навіть прийом дуже великої кількості таблеток або капсул Персі викличуть слабкість, втома, зниження артеріального тиску, запаморочення, тремтіння кінцівок, розширення зіниць. Іноді можуть виникати спастичні болі в животі і в грудях. Всі ці явища найчастіше проходять самостійно протягом доби. Тим не менш, хворому рекомендується промити шлунок та прийняти кілька таблеток активованого вугілля.

Побічні ефекти

Як і будь-який лікарський препарат рослинного походження, персен здатний викликати алергічні реакції, які можуть виявлятися у вигляді різноманітних висипів на шкірі (у тому числі у вигляді кропив’янки) та набряку Квінке. Набряк Квінке особливо небезпечний тим, що може поширитися на гортань і викликати порушення дихання.

Крім того, при прийомі Персі можливі зниження артеріального тиску, поява млявості, підвищеної стомлюваності і запору (знижується рухова активність мускулатури кишечника). Запори зазвичай виникають при тривалому прийомі Персії.

Персен — рослинний препарат з заспокійливою дією, який має дуже мало побічних ефектів і протипоказань.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.