Персен і алкоголь — краще не поєднувати

загрузка...

На різних форумах в Інтернеті багато задають запитання: можна Чи сполучати прийом Персі з прийомом алкоголю або навіть запивати персен алкоголем. Мимоволі постає запитання у відповідь: а навіщо це робити? Адже зрозуміло, що якщо людина вирішила лікуватися, то алкоголь у будь-якому випадку не піде на користь.

Так що ж буде, якщо приймати одночасно персен і алкоголь?

Жахливого, швидше за все, нічого не трапиться, але і користь від такого поєднання буде сумнівна. Персен має в своєму складі три рослинних екстракту — валеріани, м’яти перцевої і меліси. У комплексі ці екстракти надають заспокійливу (тобто гнітюче центральну нервову систему) і спазмолітичну дію — знімають спазми мускулатури внутрішніх органів і кровоносних судин. Персен нетоксичний препарат і навіть дуже великі його дози рідко викликають отруєння.

Алкоголь також надає гнітюче вплив на центральну нервову систему. На кровоносні судини він діє звичайно в два етапи: спочатку викликає розширення, а потім стійке звуження. На відміну від Персі алкоголь може надавати виражене токсичний вплив на організм людини, а при передозуванні навіть загибель.

Тепер уявімо, що на тлі курсу лікування персеном людина приймає алкоголь. Результат може бути різним, він залежить, насамперед, від двох причин — від кількості випитого алкоголю і від індивідуальних особливостей людини. Природно, що чим більше він прийме спиртного і чим воно буде міцніше, тим менш передбачуваним може бути результат. Швидше за все, швидко настане сон.

Але може бути і інший результат. Наприклад, якщо у людини низький артеріальний тиск або є схильність до різких перепадів артеріального тиску, то цілком можлива втрата свідомості і навіть колапс — різке розширення кровоносних судин і зниження в них тиску. Це небезпечно, так як вимагає термінової медичної допомоги, самостійно з цією проблемою впоратися вже неможливо.

То чи можна вживати алкоголь під час прийому Персі? Звичайно ж, ні, навіть не дивлячись на те, що в переважній більшості випадків це не викличе якихось катастрофічних наслідків. Просто це наслідки важко передбачити.

Що таке хронічний алкоголізм і як він проявляється

При хронічному алкоголізмі формується фізична залежність від алкоголю, яка проявляється у вигляді абстинентного синдрому (похмілля) після того, як проходять ознаки сп’яніння. Абстинентний синдром розвивається поступово, спочатку на ранок після вживання спиртного хворий відчуває дратівливість, поганий настрій, тремтіння рук, головний біль, сухість у роті. Поступово до такого стану приєднуються високий артеріальний тиск, посилене серцебиття, нудота, сильне тремтіння кінцівок і так далі.

Такий стан говорить про те, що алкоголь міцно увійшов в обмін речовин і дійсно потрібен організму для поправлення здоров’я. Хворий алкоголізмом відрізняється від здорової людини тим, що алкоголь обов’язково зніме стан абстиненції і приведе його в робочий стан. Здоровий ж людина, навіть якщо він перепив напередодні і погано себе почуває, не захоче навіть дивитися на спиртне, та воно йому й не допоможе, оскільки стан його буде називатися не абстиненцією, а наслідком отруєння алкоголем.

У якому випадку персен допоможе при хронічному алкоголізмі

Персен призначають для лікування абстинентного синдрому. У разі якщо абстинентний синдром тільки почав формуватися і вживання спиртного не було занадто тривалим, можливо допоможе прийом одного Персії в поєднанні з рясним питвом і заповненням втрати мінеральних речовин (мінеральна вода, розсіл і так далі) — алкоголь «висушує» організм, тому після його вживання завжди турбує спрага. У цьому випадку персен надасть заспокійливу і пригнічуючу дію на центральну нервову систему, зніме тремтіння кінцівок, дратівливість і поганий настрій.

Спазмолітична дія Персі буде сприяти зниженню артеріального тиску і зменшенню головного болю. Зменшуються і інші вегетативні симптоми (тобто симптоми ураження вегетативної нервової системи, яка іннервує кровоносні судини й внутрішні органи) — відновлюється нормальне серцебиття і діяльність всіх інших органів. Але поєднувати персен з прийомом алкоголю під час абстиненції ні в якому разі не можна.

Якщо ж хворий страждає хронічним алкоголізмом давно і абстинентний синдром у нього виражений, з важкими проявами, то один персен не допоможе, його в такому випадку призначають у складі комплексного лікування, яке проводиться в стаціонарі з введенням рідини і сольових розчинів внутрішньовенно крапельно, а також інших медикаментозних засобів.

Алкоголь і персен несумісні, а ось для лікування хронічного алкоголізму персен цілком підійде.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.