Перманентний макіяж: секрети і особливості

загрузка...

Чарівні червоні губи, брови ідеальної форми, рівна підводка очей, яка добре виглядає і вранці, і ввечері — перманентний макіяж хороший тим, що він буде триматися після робочого дня, спортзалу, басейну, лазні, або прогулянки під дощем. Перманентний макіяж, в цілому, безпечний, якщо його робить досвідчений фахівець. Однак зростання цього напряму у сфері косметичних послуг відбувався стрімко, і сьогодні перманентний макіяж нерідко роблять люди, які не мають достатньої кваліфікації.

Перманентний макіяж відносять до мікропігментірованіе, як і нанесення татуювань. Процедура створення такого макіяжу полягає в тому, що під верхні шари шкіри за допомогою голки вводять пігментовані гранули. Татуаж і процедура відновлення при таких дефектах шкіри, як шрами і вітіліго, є дуже схожими процедурами.

Найпопулярнішою послугою з усіх видів перманентного макіяжу є підводка очей; наступні по затребуваності — макіяж брів і губ. У деяких салонах пропонують перманентні рум’яна і тіні, але ті, хто користувалася такими послугами, рідко залишалися задоволені результатом. Більш того, при нанесенні перманентного макіяжу на великі ділянки шкіри збільшується ризик алергічної реакції.

У більшості випадку перманентний макіяж роблять після нанесення на шкіру місцевого анестетика. Після першої процедури може знадобитися додаткова, але її можна проводити не раніше, ніж через місяць. Серед фахівців, які можуть робити перманентний макіяж — дерматологи, косметологи, анестезіологи, медсестри, і професійні татуювальник.

Негативні реакції

Алергічні реакції на пігменти трапляються досить рідко, але при виникненні такої видалити подразник може бути дуже важко. При введенні в шкіру або під неї будь-якого чужорідного речовини існує ризик негативної реакції організму, причому реакція може початися через роки.

Самим безпечним пігментом для перманентного макіяжу вважається оксид заліза. Найнебезпечнішими є рослинні, органічні барвники — пігменти, отримані з овочів і трав, іноді викликають сильні алергічні реакції.

Найпоширенішими видами негативної реакції на перманентний макіяж є гранулеми — нарости тканин, які утворюються у внутрішніх тканинах навколо чужорідних речовин, і келоїдні рубці — надлишковий ріст рубцевої тканини. Келоїдні рубці частіше з’являються після видалення перманентного макіяжу, а не в результаті нанесення.

Відомі й такі випадки негативних реакцій на перманентний макіяж, як запалення, тріщини в шкірі, лущення шкіри, утворення пухирів.

Були поодинокі випадки серйозного спотворення частин обличчя, на які наносили перманентний макіяж, що іноді призводило до порушення здатності говорити і приймати їжу.

Нарешті, були випадки зараження гепатитом С та ВІЛ при нанесенні перманентного макіяжу. Слід зазначити, що це дуже рідкісні випадки, які мали місце при недотриманні правил основних безпеки.

Ускладнення при МРТ

Роблячи перманентний макіяж, потрібно думати на кілька років вперед. Якщо через якийсь час вам доведеться робити МРТ (магнітно-резонансну томографію), реакція електромагнітного поля і пігменту може призвести до паління і запаленню татуйованих ділянок, і також погіршити якість одержуваного при МРТ зображення. Це, втім, не є вагомою причиною для відмови від перманентного макіяжу.

Під час МРТ електромагнітне поле впливає на оксид заліза у складі пігменту. Молекули оксиду заліза при цьому вібрують, в результаті чого починається запальний процес, який можна успішно контролювати за допомогою стероїдної мазі або Бенадріл. У цьому випадку запалення буде мінімальним, і перманентний макіяж не вплине на якість результатів МРТ.

Наскільки перманент перманентний макіяж

Коли ви приймаєте рішення про те, робити чи не робити перманентний макіяж, думайте про нього, як про постійну зміну своєї зовнішності. У будь-якому випадку, позбутися від нього буде непросто.

Однак всі ми влаштовані по-різному, і у деяких людей перманент помітно блякне всього за рік, а когось і через двадцять років виглядає так, ніби був зроблений тільки вчора.

З плином часу деякі кольори можуть зміщуватися, що виглядає дивно, а деколи неприємно і навіть моторошно. Зазвичай це відбувається, якщо майстер робив перманент чорними індійськими чорнилом, які не повинні використовуватися для мікропігментаціі. У цих чорнила дуже маленькі частинки, які не завжди можуть залишатися в тому місці, куди їх ввели.

Пігменти з оксидом заліза є інертними і практично не переміщаються після введення в шкіру.

Якщо ви будете незадоволені своїм перманентом, виправити його може бути дуже важко — в цьому сенсі перманентний макіяж повністю виправдовує свою назву. Для видалення використовують лазерну шліфовку, дермабразію, хірургічні операції, і — знову татуаж, що замаскувати те, що не сподобалося клієнтові. Всі ці способи мають масу недоліків, так що постарайтеся знайти хорошого майстра і точно вирішити, що вам потрібно, щоб з першого разу отримати відмінний результат.

Де робити

Вирішуючи, де саме робити перманентний макіяж без шкоди для здоров’я шкіри, спирайтеся на наступні рекомендації:

 • Переконайтеся, що у салону є ліцензія на діяльність, а у майстра — відповідна освіта;
 • Постарайтеся дізнатися, як довго і наскільки успішно працює майстер — ідеально, якщо у нього або неї успішно робили перманентний макіяж ваші знайомі;
 • Думайте про естетику, безпеки, і комфорті. Лікар не завжди може бути кращим майстром татуажу. Він може знати наукову сторону процесу, але не творчу. Ідеальним може бути салон, де майстер працює разом з лікарем або медсестрою. У такому випадку ви зможете, якщо захочете, попросити зробити вам місцеве знеболювання;
 • Пам’ятайте: мода змінюється. Не робіть перманентний макіяж, який з великою ймовірністю застаріє через кілька років.
 • І нарешті, ще раз подумайте про можливі помилки майстра. Виправити їх може бути набагато складніше, ніж відмовитись від ідеї робити перманент.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.