Пересадка волосся на голові — ефективно, але дуже дорого

Пересадка волосся на голові — найпопулярніший на сьогоднішній день метод трансплантації волосся, так звана аутотранплантація волосся, яка передбачає пересадку активних волосяних фолікулів з донорських ділянок шкіри (тобто з тих ділянок шкіри, де спостерігається велике скупчення волосяних фолікулів і зростання волосся не пошкоджений).

Методи пересадки волосся на голові

Процедура пересадки волосся на голові може здійснюватися двома різними способами. Перший спосіб трансплантації волосся припускає пересадку волосяних фолікулів разом з окремими смужками шкіри (так званими Графтіо), в яких спостерігається велика кількість активних волосяних фолікулів. Така процедура проходить у декілька етапів: спочатку з донорських ділянок шкіри голови вирізують невеликі смужки шкіри (графти), потім ці донорські клапті шкіри імплантують між збереженими волоссям або на облисілі ділянки шкіри голови. Результати процедури можна помітити через кілька місяців після пересадки волосся: на новому місці волосся починає рости приблизно через дванадцять-шістнадцять тижнів після трансплантації смужок шкіри.

Другий метод пересадки волосся на голові — це так звана безшовна трансплантація, куди більш складна процедура, що вимагає максимальної точності. Безшовна трансплантація припускає точкову пересадку окремих волосяних фолікулів, а не цілих смужок шкіри. Волосяні фолікули витягуються з донорських областей шкіри без виконання розрізу, за допомогою спеціальних інструментів, а точність процедури забезпечують спеціальні оптичні прилади. У такої процедури пересадки волосся на голові, незважаючи на всю її складність, є одна істотна перевага: на новому місці ріст волосся з пересаджених волосяних фолікулів починається набагато швидше, і результати пересадки волосся можна оцінювати не через три-чотири місяці, а практично відразу ж.

Переваги і недоліки процедури

Аутотрансплантація волосся володіє, в порівнянні з іншими методами боротьби з облисінням, рядом істотних переваг. В першу чергу, при трансплантації власного волосся з донорських ділянок шкіри немає ризику відторгнення тканин, що супроводжується дуже неприємними наслідками, тому ніяких побічних ефектів не спостерігається. Після пересадки волосся на голові пацієнт отримує можливість стати власником густої шевелюри, з якою можна здійснювати будь-які маніпуляції — пересаджені волосся досить легко переносять хімічну завивку, фарбування та інші перукарські процедури. Крім того, ще один істотний плюс аутотрансплантації — це можливість пересадки волосся на ділянки, що облисіли шкіри голови з інших ділянок тіла.

У пересадки волосся на голові є і кілька значних недоліків. Один з основних мінусів процедури — це необхідність чекати досить довго перед тим, як волосся почне рости: ріст волосся сам по собі процес досить тривалий, а у випадку з пересадкою окремих смужок шкіри ще й починається не відразу, а тільки через кілька тижнів. Хоча ризиків у такої процедури менше, ніж у пересадки штучного волосся, після аутотрансплантації всього одно можуть залишитися післяопераційні шрами чи рубці, коректувати які буде дуже складно через природного тонкощі шкіри на голові. Крім того, істотним недоліком аутотрансплантації волосся є такий неприємний побічний ефект, як повне випадання волосся: протягом декількох тижнів після операції все волосся з пересаджених волосяних фолікулів випадуть, а ріст нового волосся почнеться тільки через два-чотири місяці. Нарешті, будь-який вид трансплантації волосся супроводжується відомим ризиком загибелі волосяних фолікулів, тому домогтися колишньої густоти шевелюри досить складно.

Коли пересадка волосся на голові дійсно необхідна

У деяких випадках будь-які методи пересадки волосся на голові, будь то аутотрансплантация або пересадка штучного волосся, вважаються невиправданими і не забезпечать бажаний результат. В першу чергу, не варто сподіватися на ефективність процедури з пересадки волосся при різних видах алопеції (облисіння): і вогнищева, і андрогенетіческая, або повна, алопеція — це такі порушення, які вилікувати неможливо, і тому пересадка волосся виявиться лише тимчасовим заходом; згодом навіть пересаджені волосся також піддадуться випаданню. Тим не менш, в деяких випадках пересадка волосся на голові дійсно необхідна — наприклад, цілком виправдана така процедура при травмах голови або опіках шкіри голови, що викликали необоротне пошкодження волосяних фолікулів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.