Пересадка волосся — дороге вирішення проблеми облисіння

З проблемою випадіння волосся з віком стикається все більша кількість людей: часткове або повне облисіння, або алопеція, стає справжньою проблемою не тільки для чоловіків, але і для жінок. Вирішити цю проблему допомагає пересадка волосся — процедура з трансплантації волосяних фолікулів на ту область скальпа, в якій спостерігається облисіння. Неушкоджені ділянки скальпа, де спостерігається велика кількість активних волосяних фолікулів, перетворюються в так звані донорські ділянки. У переважній більшості випадків для пересадки волосся використовується донорський матеріал з ділянок скальпа самого пацієнта — інакше існує якийсь ризик відторгнення тканин в результаті трансплантації. Така процедура називається аутотрансплантаціею.

Види пересадки волосся

Пересадка волосся — це дві абсолютно різних процедури: крім аутотрансплантації, тобто пересадки власного волосся, існує і процедура, що припускає використання стороннього донорського матеріалу, тобто трансплантація штучного волосся. Пересадка штучного волосся припускає виконання дуже невеликого надрізу або проколу на шкірі, через який імплантується штучний волосок. У шкірі голови штучний волосся утримується за рахунок мікроскопічної петельки, яка поступово заростає сполучною тканиною. Результати пересадки штучного волосся можна помітити одразу, оскільки здійснюється, фактично, трансплантація не волосяного фолікула, а «готового», нехай і штучного, волоса. Тому пацієнт всього через кілька процедур може стати володарем розкішної густої шевелюри. Виконувати трансплантацію штучного волосся можна багаторазово — до тих пір, поки пацієнта не задовольнять результати.

Недоліки трансплантації штучних волосся

Яким би привабливим спочатку не здавався цей метод пересадки волосся, у нього існує кілька вельми вагомих недоліків. В першу чергу, пересадка штучного волосся призводить до необхідності постійного і ретельного догляду за волоссям: будь-які процедури, так чи інакше впливають на структуру волосся — будь то фарбування або хімічна завивка — руйнують штучні волокна і моментально зводять нанівець всі результати пересадки волосся. Крім того, важливим фактором, що впливає на прийняття рішення про пересадку штучного волосся, стає і те, що штучне волосся не ростуть — особливо цей недолік процедури трансплантації штучних волосся актуальний для жінок.

У трансплантації штучних волосся існує досить багато ризиків. Головний з них — це можливість відторгнення тканин, причому навіть після проведеного попереднього тесту на біосумісність штучних матеріалів та шкіри людини немає гарантії, що трансплантація штучного волосся не викличе побічних ефектів. Негативна реакція організму на пересадку штучного волосся призводить до вельми неприємних наслідків: в місці пересадки спостерігаються нагноєння, утворюються рубці, штучне волосся в результаті реакції відторгнення випадають, і весь цей процес супроводжується нестерпним свербежем і іншими неприємними для пацієнта відчуттями. Саме з цих причин сьогодні трансплантація штучного волосся застосовується досить рідко.

Пересадка власного волосся

На відміну від пересадки штучного волосся, аутотрансплантация припускає використання донорського матеріалу самого пацієнта. Існує два методи виконання пересадки волосся: аутотрансплантация може здійснюватися як за допомогою локальної, точкової пересадки окремих волосяних фолікулів (такий метод називається безшовною пересадкою волосся), так і за допомогою пересадки окремих смужок шкіри (графтов) з волосяними фолікулами. На відміну від пересадки штучного волосся, пересадка власного волосся вимагає достатньо тривалого часу для того, щоб волосся почало рости — на новому місці ріст волосся після процедури трансплантації починається приблизно через три-чотири місяці. Втім, швидкість росту волосся залежить від методу виконання пересадки волосся: при точкової трансплантації окремих волосяних фолікулів, яка виконується з мінімальним ризиком травматизму шкіри, ріст волосся на новому місці починається набагато швидше.

Тетяна Смирнова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.