Переривання вагітності на ранніх термінах: чи можливо назвати його безпечним?

Аборт на ранніх термінах — це штучне переривання вагітності на терміні від шести до дванадцяти тижнів. Основні методи, за допомогою яких роблять ранні аборти — це вакуумна аспірація і медикаментозний аборт.

Вакуумна аспірація

Вакуумна аспірація, яку іноді також називають міні-абортом, це досить проста нехірургічна процедура, яка, якщо все йде нормально, триває всього кілька хвилин. Вважається, що ця процедура більш щадна по відношенню до здоров’я жінки, ніж звичайний хірургічний аборт, під час якого вміст матки буквально вискоблюється за допомогою металевих інструментів.

Вакуумний аборт ефективний у 98-99% випадків. Ця процедура використовується вже багато років і вважається цілком безпечною для жіночого здоров’я.

До вакуумної аспірації жінка повинна пройти ретельне медичне обстеження, в ході якого лікар встановлює вагітність. Потім беруть кров для аналізів. Перед процедурою лікарям потрібно знати, чи немає у жінки інфекцій, які можуть ускладнити процес відновлення після аборту (до них відносяться, зокрема, захворювання, що передаються статевим шляхом). У деяких приватних клініках пропонується зробити аборт відразу ж, після мінімального обстеження. Хоча завдяки сучасному обладнанню та кваліфікації лікарів ризик ускладнень у таких випадках мінімальний, такий підхід все ж не можна вважати добросовісним та відповідальним. Жінкам, які в майбутньому планують мати дітей, слід дбати про те, щоб переривання вагітності проходило з усіма можливими заходами обережності.

Коли результати необхідних аналізів вивчені, призначається дата аборту. Під час процедури робиться ін’єкція місцевого знеболюючого в шийку матки. За бажанням жінки можна проводити аборт під загальним наркозом, однак на ранніх термінах в цьому немає необхідності. Потім в шийку матки вставляється розширювач і тонка трубка, до кінця якої прикріплений апарат для аспірації. Під час процедури жінка може відчувати слабкі або помірні спазми в нижній частині живота. Як правило, вже через годину після вакуумної аспірації пацієнтка може покинути лікарню і повернутися до своїх повсякденних справ. Якщо використовувався загальний наркоз, ймовірно, доведеться пробути в лікарні трохи довше. Через два тижні після аборту потрібно пройти повторне медичне обстеження, щоб переконатися в тому, що вагітність перервана і відновлення проходить нормально.

Медикаментозний аборт

Медикаментозний аборт — ще один спосіб перервати вагітність на ранньому терміні. Для цього жінці слід прийняти два медикаменту. Першим, під наглядом лікаря, беруть міфепристон. Ця речовина блокує активність гормону вагітності — прогестерону, внаслідок чого плодове яйце перестає рости і починає відділятися від стінок матки. Через кілька годин, вже вдома, пацієнтка приймає мізопростол — простагландіновий препарат, що викликає спазми матки. Починається кровотеча і матка рятує плодове яйце. Кровотеча триває 9-16 днів; мажуча кровотеча може тривати до місяця. У перші дні після прийому мізопростолу разом з кров’ю можуть виходити великі згустки, що є нормальним, так це частини плодового яйця і ендометрію. Якщо згустки йдуть і через тиждень після аборту, слід звернутися за консультацією до лікаря.

Як і після вакуумної аспірації, через два тижні після медикаментозного аборту потрібно пройти обстеження у лікаря. Приблизно в 2% вагітність не вдається перервати за допомогою міфепристону та мізопростолу. У цьому випадку пацієнтці призначається вакуумна аспірація або хірургічний аборт. Зберегти вагітність після невдалого медикаментозного аборту не можна через дуже високого ризику розвитку серйозних вроджених аномалій у дитини.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.