Перелом хребта — як вийти з найменшими втратами?

Перелом хребта є дуже поширеною травмою. За статистикою, перелом хребта в 45% випадків відбувається в результаті дорожньо-транспортних пригод, 15% — під час занять спортом, ще 15% — через насильницьких дій. 80% пацієнтів з переломом хребта належать до вікової групи 18-25 років. Чоловіки отримують цю травму в чотири рази частіше, ніж жінки.

Симптоми

Симптоми перелому хребта варіюються залежно від того, в якій області знаходиться перелом. Ознаками перелому можуть бути біль в спині або шиї, оніміння, поколювання, м’язові спазми, слабкість, зміни перистальтики кишечника, а також параліч — втрата рухливості рук і / або ніг. Як правило, параліч вказує на пошкодження спинного мозку — при переломі хребта це відбувається не завжди. Важкі ушкодження спинного мозку в результаті перелому хребта зустрічаються дуже рідко.

Діагностика

Людині, у якої зламаний хребет (або при підозрі на перелом хребта) потрібно негайно викликати швидку допомогу. Тим, хто знаходиться поруч з потерпілим, не слід пересувати його без крайньої необхідності. Після надання першої медичної допомоги проводять діагностику із застосуванням таких методів:

 • Рентгенологічне дослідження дозволяє побачити тріщини і зсув хребців;
 • Комп’ютерна томографія (КТ) є особливо корисною для виявлення змін у структурі кісткової тканини;
 • Магнітно-резонансна томографія (МРТ) дозволяє отримати чітке зображення як м’яких, так і кісткових тканин.
 • Лікування

  Лікування перелому хребта починається з полегшення болю і стабілізації стану пацієнта для запобігання подальшого ушкодження. Далі, в залежності від ступеня ушкоджень, будуть використані консервативні і / або хірургічні методи лікування.

  До консервативним методам лікування відноситься застосування спеціальних ортопедичних корсетів, які утримують хребет у певному положенні, обездвиживая його на час лікування, а також допомагають контролювати біль. При переломі без зсуву може бути досить консервативного лікування. Як правило, корсети носять протягом восьми-дванадцяти тижнів.

  При переломах хребта зі зміщенням зазвичай необхідна хірургічна операція, в ході якої виправляють хребет. Відновлення після такої операції може тривати кілька місяців.

  Вертебропластика і кіфопластіка — це мінімально-інвазивні процедури, використовувані для лікування компресійних переломів хребта, які часто бувають викликані остеопорозом або пухлинами хребта. В ході вертебропластики у зламані хребці вводять спеціальне цементуюче речовина. Процедуру проводять під місцевою анестезією, як правило, вона займає не більше години. Після вертебропластики пацієнту необхідно провести в ліжку приблизно добу, потім він може поступово відновлювати рівень активності. При кіфопластіке в простір між стислими хребцями спочатку вводиться кулька, яка потім надувають, щоб створити місце для цементуючого речовини.

  Успіх лікування перелому хребта залежить від безлічі факторів, у першу чергу, від того, наскільки сильно був пошкоджений хребет. У більшості випадків лікування проходить успішно і пацієнт через деякий час повертається до звичного для нього способу життя. Іноді ж перелом хребта призводить до постійного обмеження або втрати працездатності.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.