Перелом таранної кістки: обережно — небезпека!

Таранна кістка — це маленька кістка, розташована між п’яткової, гомілкової і малогомілкової кістками. Велика частина переломів таранної кістки відбувається в результаті дорожньо-транспортних пригод, а також при падінні з висоти. Часто перелом таранної кістки відбувається одночасно з пошкодженням поперекового відділу хребта. Відкриті переломи таранної кістки пов’язані з підвищеним ризиком інфекції.

Сьогодні частота переломів таранної кістки збільшується через зростаючої популярності сноуборду — взуття, яку використовують спортсмени, недостатньо жорстка, щоб запобігти перелом і інші травми.

Симптоми

Симптомами перелому таранної кістки є:

 • Гострий біль;
 • Нездатність перенести вагу тіла на постраждалу ногу;
 • Набряклість в області перелому.
 • Діагностика

  Діагностику перелому таранної кістки зазвичай проводять за допомогою рентгена — на знімках, як правило, добре видна пошкоджена кістка. Щоб отримати більш чітке і детальне зображення, може застосовувати комп’ютерна томографія. Ці діагностичні процедури дозволяють визначити точне місце розташування перелому, а також його (зокрема, є перелом зміщеним чи ні). На знімках також видно будь відкололися фрагменти кісткової тканини, які лікар, як правило, видаляється.

  Крім того, лікар повинен переконатися в тому, що у пацієнта не пошкоджені нерви і / або кровоносні судини.

  Шляхи вирішення

  При відсутності лікування або при неправильному лікуванні перелом таранної кістки може призвести до різних проблем. Зокрема, це може погіршити функціональність стопи, викликати артрит і хронічні болі. Тому при переломі таранної кістки слід якомога швидше звернутися до лікаря.

  У рідкісних випадках, якщо рентген показує відсутність зміщення відламків кістки, можна обійтися без хірургічного втручання. Як мінімум протягом шести-восьми тижнів пацієнту доведеться носити гіпс і уникати будь навантаження на хвору ногу. Потім необхідно пройти курс фізіотерапії, щоб поступово і обережно повернути рухливість, гнучкість суглобів і м’язів ноги.

  Однак у більшості випадків при переломі таранної кістки потрібне лікування хірургічними методами, що дозволяє запобігти багато ускладнення.

  Після операції нога також залишається в гіпсі приблизно на шість-вісім тижнів. Коли кістки почнуть зростатися, лікар проведе обстеження за допомогою рентгена або магнітно-резонансної томографії. Це дозволяє переконатися в тому, що кровотік в нозі повністю відновився, або вчасно помітити його порушення.

  Навіть якщо видужання пройде без ускладнення, після перелому таранної кістки зберігається підвищена вірогідність розвитку артриту в літньому віці.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.