Перелом стопи — які небезпеки вам погрожують?

Стопа дуже схильна до різних пошкоджень, тому її перелом — часта травма. Приблизно кожен десятий перелом — це перелом стопи.

Причини

Перелом стопи часто відбувається при заняттях спортом, а також при падінні важких предметів на ногу. Пальці ніг можуть зламатися, якщо людина вдарить ногою по чомусь дуже твердому.

Як правило, перелом відбувається раптово, і симптоми з’являються відразу після отримання травми. Однак іноді кістка ламається в результаті тривалого тиску на неї — це трапляється, наприклад, у спортсменів і у танцюристів.

Симптоми

Найпоширенішими симптомами перелому стопи є біль і набряклість. Біль буває настільки сильною, що людина не може ходити. Якщо зламані пальці ніг, ходити, як правило, можна, але при цьому пацієнт також зазнає більш або менш сильний біль.

Набряклість і / або синець також можуть вказувати на перелом стопи.

При підозрі на прілого стопи потрібно негайно звернутися за медичною допомогою. У більшості випадків перелом стопи не є підставою для виклику швидкої допомоги, тому слід їхати в лікарню самостійно або попросити когось із близьких відвезти вас.

Однак необхідно викликати швидку допомогу, якщо шкіра стопи здобуває синюватий відтінок, стає холодною або втрачає чутливість, якщо стопа виглядає сильно деформованою, а також, якщо поряд з місцем можливого перелому є відкрита рана і / або потерпілий відчуває дуже сильний біль.

Діагностика

У ході діагностики перелому стопи лікар проводить медичне обстеження, розмовляє з пацієнтом, а також робить рентгенівські знімки зламаної стопи. Інші методи діагностики, наприклад, комп’ютерна томографія, ультразвукове дослідження або остеосцінтіграфія, застосовуються рідко.

Лікування

Метод лікування при переломі стопи залежить від того, яка саме кістка зламана (стопа складається з 26 кісток), і від типу перелому. Незначні переломи можна лікувати за допомогою фіксації стопи і зменшення навантаження на неї. Фіксують стопу за допомогою спеціальних бандажів і взуття. Зменшення навантаження досягається за допомогою використання милиць і обмеження фізичної активності пацієнта. Іноді переломи стопи лікують хірургічними методами. Після операції також потрібно іммобілізація стопи.

Прогноз

Відновлення після операції може зайняти кілька місяців. Найшвидше зростаються кістки пальців ніг. Ускладнення перелому стопи зустрічаються рідко і в більшості випадків їх можна уникнути, якщо в точності виконувати всі розпорядження лікаря.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.