Перелом плечової кістки: часте явище

Одужання пацієнта після перелому плечового суглоба буде залежати від таких факторів, як тип перелому, наявність ушкодження м’яких тканин і / або променевого нерва. Має значення і те, скільки часу пройшло між моментів отримання травми і початком лікування. Повне одужання зазвичай займає не більше трьох-чотирьох місяців.

Типи переломів плечової кістки

 • Переломи проксимальної частини плечової кістки зазвичай відбуваються в результаті падіння на плече і можуть супроводжуватися вивихом плеча. Ця травма особливо поширена серед жінок літнього віку через остеопорозу, який пов’язаний з гормональними змінами після менопаузи. Через особливості структури проксимальної частини кістки її перелом може супроводжуватися значною деформацією кістки.
 • Переломи діафіза плечової кістки часто трапляються в результаті дорожньо-транспортних пригод. Оскільки дуже близько до цієї частини променевої кістки проходить променевої нерв, він може бути пошкоджений як під час отримання травми, так і в ході лікування. Це може призвести до додаткових ускладнень.
 • Переломи дистальної частини плечової кістки відбуваються в дорожньо-транспортних пригодах або при падінні з висоти. Результатом такого перелому, навіть незважаючи на хірургічне лікування, може стати нестабільність плечового суглоба. Переломи цього типу поділяються на позасуглобові і внутрішньосуглобові (переломи ділянки кістки, який є частиною ліктьового суглоба).
 • Симптоми

  Плечова кістка при переломі часто залишається на своєму місці завдяки тиску кісток, розташованих над нею. Однак функціональність руки при цьому серйозного порушується; пацієнт відчуває сильний біль при спробах поворушити рукою. Дві-три години опісля після травми з’являється набряк і гематома в області перелому.

  При підозрі на перелом плечової кістки слід якомога швидше звернутися до лікаря.

  Лікування

  Одним з основних завдань при лікуванні перелому плечової кістки є запобігання променевого нерва. Для цього кістка потрібно якомога швидше зафіксувати в правильному положенні і на певний час знерухомити.

  Більш важкі переломи плечової кістки лікують хірургічними методами. При лікуванні перелому діафіза плечової кістки лікарям необхідно перевіряти цілісність променевого нерва до і після операції.

  Операція при внутрісуглобному переломі плечової кістки вкрай складна; її правильне проведення може запобігти необхідність операції по заміщенню ліктьового суглоба в майбутньому.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.