Перелом грудини: результат сприятливий

Вперше перелом грудини був згаданий в медичній літературі в 1864 році. Тоді про нього писали, як про досить рідкісною травмі. З тих пір, завдяки повсюдному поширенню автомобілів, перелом грудини став набагато більш частою травмою.

Найбільш поширеною причиною перелому грудини є дорожньо-транспортні пригоди, у деяких випадках його безпосередньою причиною стає ремінь безпеки (однак не варто відмовлятися від його використання — він може врятувати від набагато більш серйозних травм.

Симптоми

У типових випадках люди відчувають біль відразу після того, як стався перелом. Часто біль буває гострою і сильною, і може посилюватися при глибокому диханні, кашлі, сміху і / або чханні. Крім того, біль може ставати сильнішими, коли лягати або доторкається до місця перелому. Іноді пацієнти відчувають біль і в інших частинах тіла.

При важких зміщених переломах грудини є явна деформація грудної клітки.

Діагностика та лікування

Перш ніж починати лікування перелому грудини, пацієнт повинен пройти ретельне обстеження. У ході діагностики необхідно не тільки визначити тип і ступінь тяжкості перелому грудини, але і виявити можливі пошкодження внутрішніх органів, зокрема, легенів і серця. Для оцінки стану кісткової тканини роблять рентгенівські знімки. Щоб отримати детальне зображення м’яких тканин в області перелому, застосовуються комп’ютерна томографія та магнітно-резонансна томографія.

Якщо виявлені пошкодження життєво-важливих органів, лікарі в першу чергу займуться стабілізацією стану пацієнта. Якщо ж значні пошкодження внутрішніх органів відсутні і виявлений незміщеною закритий перелом, для лікування може бути досить відпочинку і прийому знеболюючих препаратів. Лікарі також рекомендують виконання спеціальних дихальних вправ, щоб уникнути колапсу легень.

У більш важких випадках, наприклад, при зміщеному переломі грудини, необхідне оперативне втручання.

Незалежно від методу лікування, пацієнтам протягом певного часу необхідно уникати будь-якої діяльності, яка супроводжується збільшенням навантаження на грудину і посиленням болю.

Лікування може зайняти від декількох тижнів до декількох місяців. Коли кістки зростуться в досить ступеня, пацієнт повинен почати виконувати вправи, які допоможуть відновити м’язову силу і гнучкість. Вправи слід виконувати відповідно до рекомендацій фізіотерапевта.

Як правило, пацієнтам, що перенесли перелом грудини, вдається повністю відновитися, незалежно від ступеня тяжкості перелому. Вірогідність серйозних і довгострокових ускладнень присутня, однак вони зазвичай пов’язані не з переломом, а з ушкодженням внутрішніх органів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.