Перелом гомілки — особливості та наслідки

Переломи гомілки найбільш часто відбуваються в результаті дорожньо-транспортних пригод, як добре, а також при заняттях деякими видами спорту — наприклад, футболом і гірськими лижами. Не закріплений ремінь безпеки дуже часто призводить до перелому гомілки, особливо у разі лобового зіткнення (звичайно, при такому ДТП це може бути не найважча травма). Коли перелом відбувається при заняттях спортом, лінія перелому часто буває схожа на спіраль — так виходить, якщо перелом гомілки стався під час швидкого і / або різкого руху. Дуже схильні такій травмі мотоциклісти, так як мотоцикл нерідко падає на ногу, а потім протягом деякого часу тисне на неї своєю вагою.

Перелом великогомілкової і малогомілкової кістки

Гомілка складається з двох довгих кісток. Великогомілкова кістка велика і міцна, в розрізі — трохи прямокутної форми; вона бере на себе більшу частину ваги при навантаженнях. Малогомілкова кістка — більш тонка, кріпиться до коліна і голеностопу із зовнішнього боку гомілки. Важко зламати большеберцевую кістка, не зламавши малогомілкову; зворотне вірно не завжди.

Ускладнення перелому гомілки

Одна із самих довгих кісток в організмі, великогомілкова кістка частіше інших не зростається нормально, навіть незважаючи на використання кращих методів лікування. Це часто призводить до необхідності тривалої госпіталізації.

Серед можливих ускладнень перелому гомілки: розрив артерії, підвищення тиску з деяких частинах ноги, пошкодження перонеального нерва, що призводить до погіршення рухливості стопи і зміни ходи.

Крім того, тривалий тиск на ногу під час відновлювальної терапії може викликати серйозне обмеження припливу кисню до м’язової і нервової тканини, які знаходяться нижче місця перелому і, в більш важких випадках, призвести до гангрени, ампутації, і навіть смерті. Інфекції, особливо якщо їх збудники проникли в гомілку через відкриті рани над місцем перелому, вкрай важко піддаються лікуванню. У цьому сенсі особливо небезпечні переломи, отримані при падінні з мотоцикла, так як мотоцикл може протягнути за собою людину на якусь відстань — і забруднення практично неминуче потраплять в рану. Є вірогідність попадання невеликих шматочків жирової тканини в кровотік; вони можуть заблокувати деякі кровоносні судини. Тривала іммобілізація під час відновлювальної терапії тільки сприяє розвитку різних ускладнень.

Відновлення

Щоб надалі нормально приймати на себе вагу, кістки гомілки повинні зростися правильно. Для цього іноді доводиться використовувати спеціальні шурупи, а потім — розтягнення кісток. Навіть якщо все в цілому йде нормально, відновлення після перелому гомілки може бути важким і тривалим. Тим не менш, за відсутності правильного лікування наслідком перелому гомілки практично неминуче стане втрата працездатності.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.