Передменструальний синдром і овуляція — таємнича зв’язок

загрузка...

Багато жінок схильні передменструальний синдром або передменструального напруження. Цей стан є приводом для жартів над тими жінками, які ведуть себе не цілком адекватно. Але деколи передменструальний синдром являє величезну проблему для жінки, порушуючи її емоційний і фізичний стан. Учені до цих пір не прийшли до єдиної думки, чому він розвивається. Багато пояснюють зв’язок цього стану з овуляцією, що доводить зменшення проявів передменструального синдрому після видалення яєчників або придушення овуляції.

Передменструальний синдром

Передменструальний синдром — це складний комплекс негативних симптомів, що виникає в дні, попередні менструації, і виявляється нейропсихічними, вегетативно-судинними і обмінно-ендокринними порушеннями. Зазвичай симптоми передменструального синдрому виникають за 2-10 днів до менструації і зникають відразу після початку менструації або в перші її дні. Частіше передменструальний синдром спостерігається у жінок розумової праці. За даними статистики, їм страждають від 50 до 80% жінок усього світу. Вікові рамки передменструального синдрому коливаються в межах 20-40 років.

Менструальний цикл і овуляція

Для того щоб визначити взаємозв’язок між овуляцією і передменструальним синдромом, необхідно згадати фази менструального циклу.

 • Початок менструального циклу (1-5 дні)
 • Рівень прогестерону в організмі знижується, настає менструація, а в цей час починається дозрівання яйцеклітини, що сприяє наростанню естрогенів.

 • Кінець менструації і початок овуляції (5-14 дні)
 • Менструальна кровотеча припиняється, в організмі рівень естрогенів досягає максимуму, яйцеклітина дозріває і виходить з фолікула, що лопнув.

 • Кінець овуляції і початок лютеїнової фази (15-23 дні)
 • Після овуляції, якщо не відбулося запліднення, формується жовте тіло менструації, яке починає синтезувати прогестерон. Одночасно рівень естрогенів поступово починає знижуватися.

 • Кінець лютеїнової фази та початок менструації (24-28 дні)
 • Відбувається зворотний розвиток жовтого тіла, рівень прогестерону знижується, в ці дні з’являються симптоми передменструального синдрому. Початок менструації.

  Причини передменструального синдрому

  Теорій, що пояснюють прояви передменструального синдрому, безліч. В даний час найбільш повної і точної теорією, що пояснює появу передменструального синдрому, вважається гормональна. Виходячи з цієї теорії, передменструальний синдром розвивається внаслідок порушення дисбалансу естрогену і прогестерону в організмі жінки. Як компонент гормональної теорії, основним моментом у розвитку передменструального синдрому є гіперестрогенія (надлишок естрогенів). Естрогени викликають затримку рідини в організмі, що веде до утворення набряків, нагрубання і болючість молочних залоз, появі головного болю, загострення серцево-судинних захворювань. Також зайва кількість естрогену впливає на нервово-психічний стан жінки.

  Сприятливі фактори передменструального синдрому:

 • пологи, особливо патологічні;
 • аборти;
 • різні інфекційні захворювання, в тому числі нейроінфекції;
 • стресові ситуації.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.