Пептиди: нова панацея?

Пептиди грають найважливішу роль у фундаментальних фізіологічних і біохімічних функціях організму. Вже кілька десятиліть наука активно займається їх вивченням. Пептид — це молекула, яка утворюється при з’єднанні двох і більше амінокислот. Якщо кількість амінокислот в молекулах менше п’ятдесяти, вони називаються пептидами, якщо більше — протеїнами.

Амінокислоти з’єднуються пептидного зв’язком — атом азоту однієї кислоти з’єднується з атомом карбоксильного вуглецю інший. Пептиди присутні у всіх клітинах живих організмів і беруть участь в безлічі процесів. Вони є в різних ферментах, гормонах, антибіотиках, рецепторах, і так далі.

Основними класами пептидів є молочні, рибосомні і нерібосомние пептиди, а також пептони. В даний час дуже широке поширення набули синтетичні пептиди, які використовують у косметичній, фармакологічної, та інших галузях промисловості. Тут перераховані деякі з найбільш поширених сінтеіческіх пептидів.

меланотан 1

меланотан — це синтетичний аналог гормону, стимулюючого вироблення меланоцитів. Він запобігає пошкодження шкіри ультрафіолетовими променями.

меланотан 2

Цей пептид є косметичним продуктом, який стимулює вироблення меланіну — темного пігменту, завдяки якому шкіра при впливі УФ-променів стає коричневою, а не червоною. Використання меланотан 2 дозволяє засмагнути поступово, при мінімальному впливі сонячних променів, що особливо корисно для людей зі світлою шкірою.

Бремеланотід

Сексуальне збудження, яке було відзначено у людей, які першими відчували на собі меланотан 2, підказало ідею створення бремеланотіда. Він діє не на судинну, а на нервову систему. Бремеланотід є єдиним у світі синтезованим афродизіаком.

Пептид GHRP 6

GHRP 6 — це синтетичний пептид, що складається з шести амінокислот, сприяючий секреції гормону росту. Високий рівень гормону росту в крові пов’язують зі зниженням ваги, збільшенням м’язової маси, поліпшенням загального самопочуття. Крім того, передбачається, що гормон росту володіє здатністю уповільнювати процес старіння.

GHRH

Пептид GHRH також сприяє підвищенню рівня гормону росту. Крім того, він стимулює фазу повільного, сну, сприяючи відновленню організму.

Інсуліноподібний фактор росту LR3

Цей пептид теж сприяє викиду гормону росту; його використовують як анаболічного засобу.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.