Пентоксифілін — таблетки: проти судинних порушень

Пентоксифілін випускається як в таблетках, так і у вигляді розчину для ін’єкцій. Яку форму препарату вибрати, вирішує лікар. Це залежить від основного захворювання, його тяжкості і супутніх захворювань. Іноді призначається комбіноване лікування: прийом таблеток і парентеральне (у вигляді ін’єкцій) введення.

Що «можуть» таблетки пентоксифіліну

Пентоксифілін випускається у вигляді таблеток, покритих кишковорозчинною оболонкою (у кожній таблетці міститься по 100 мг препарату) і у вигляді таблеток ретард, вкритих плівковою оболонкою у формі капсул, з лінією розлому з одного боку (в кожній таблетці міститься по 400 мг препарату ).

При прийомі пентоксифіліну в таблетках відбувається поступове поліпшення циркуляції крові за рахунок її кращого проходження по дрібним кровоносних судинах — капілярах. Пентоксифілін в таблетках діє повільно і м’яко, поступово підвищуючи плинність крові шляхом попередження склеювання її формених елементів (еритроцитів і тромбоцитів). Крім того, він сприяє зняттю спазмів стінок кровоносних судин. Все це призводить до того, що до патологічного вогнища спрямовується більший об’єм крові, насиченої киснем. Кисень сприяє прискоренню обмінних процесів в клітинах хворого органу і в організмі в цілому.

Така дія дозволяє приймати таблетки пентоксифіліну при самих різних захворюваннях, причиною яких з’явилися зміни в кровоносній системі.

Кому і як призначають таблетки пентоксифіліну

Таблетки пентоксифіліну не є нешкідливим лікарським засобом, призначає їх лише лікар, підбираючи дозування і тривалість курсу лікування залежно від захворювання і загального стану хворого.

Основне застосування таблетки пентоксифіліну знайшли при порушеннях мозкового кровообігу. Поліпшення мікроциркуляції крові призводить до того, що поліпшується постачання кліток головного мозку кров’ю і киснем. Така дія на протязі двох — трьох тижнів (це середня тривалість курсу лікування) здатне попередити розвиток ішемічного інсульту.

Не менше значення пентоксифілін має і при лікуванні захворювань, пов’язаних з непрохідністю або закупоркою тромбами периферичних кровоносних судин. До таких захворювань відноситься, наприклад, облітеруючий ендартеріїт, який супроводжується переміжною кульгавістю — сильними болями в ногах, що виникають на тлі ходьби і проходять після нетривалого відпочинку. Пентоксифілін розширює периферичні артерії нижніх кінцівок і зменшує ознаки переміжної кульгавості.

При варикозному розширенні вен і тромбофлебіті (закупорці вен тромбом і запаленні стінок вен) регулярний прийом таблеток пентоксифіліну сприяє зменшенню тромбоутворення і поліпшенню руху крові по венах (зменшується застій крові у венах, знімаються набряки).

Ішемічна хвороба серця (ІХС) також є показанням для прийому таблеток пентоксифіліну. Він сприяє розширенню коронарних артерій, притоку крові, насиченої киснем до серцевого м’яза (міокарду) і попередження такого грізного ускладнення ІХС, як інфаркт міокарда.

Поліпшення кровообігу вимагається при багатьох захворюваннях, наприклад, при захворюваннях дихальної системи, органів зору і слуху, статевих органів. У кожному з цих випадків призначає пентоксифілін лікар, він же визначає його дозування і тривалість курсу.

Пентоксифілін в таблетках призначають по таблетці 2 — 3 рази на день після їди, не розжовуючи. Після одноразового прийому внутрішньо таблетки пентоксифіліну він майже повністю всмоктується в кишечнику і надходить у кров (максимальна концентрація в крові досягається вже через годину). Через 8 годин препарат майже повністю виводиться з організму. Прийом таблеток ретард забезпечує безперервне надходження в кров діючої речовини. При цьому максимальна концентрація пентоксифіліну в крові досягається через 3-4 години і зберігається на лікувальному рівні протягом не менше 12 годин.

Протипоказання для прийому таблеток пентоксифіліну і побічні ефекти, які можуть виникати при його прийомі

Прийом таблеток пентоксифіліну протипоказаний при геморагічному інсульті, гострому інфаркті міокарда, низькому артеріальному тиску, виражених порушеннях серцевого ритму, при підвищеній чутливості до його компонентів, а також при вагітності та годуванні дитини грудьми.

Побічні ефекти можуть виникати з боку центральної нервової системи (головний біль, запаморочення, страхи, поганий сон, судоми), серцево-судинної системи (зниження артеріального тиску, порушення ритму, серцебиття), шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання, болі в животі, атонія кишечника і жовчовивідних шляхів). Можуть виникати також порушення зору і алергічні реакції.

Таблетки пентоксифіліну — це ефективний засіб для лікування судинних порушень.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.