Пентоксифілін — аналоги: майже те ж саме?

Пентоксифілін — це лікарський препарат, який знайшов саме широке застосування при різних судинних захворюваннях. Тому він випускається багатьма фармацевтичними компаніями під своїм власними назвами, але хімічний склад цих препаратів і їх міжнародна непатентована назва залишаються незмінними.

Всі аналоги пентоксифіліну

Петоксіфіллін був вперше випущений французької фармацевтичної компанією Санофі-авентіс під оригінальною назвою трентал. Потім він почав випускатися багатьма іншими фармацевтичними компаніями у вигляді дженериків — не оригінальних або генерованих препаратів.

Пентоксифілін випускається під назвами: трентал, трентал 400 (Санофі-авентіс, Франція), агапурін, агапурін ретард (Зентіва, Словаччина), вазони (Г.Л. Фарма, Австрія), флексітал (Індія), арбіфлекс, ацупентат, дартелін, кінетал, меллінорм, пентамон, пентілін, пентілін форте, пентогексал, пентоксил, пентоксифілін, пентоксифілін Ріво, пентоксифілін-ICN, пентоксифілін-Акрі, пентоксифілін-дарниця, пентоксифілін-МІК, пентоксифілін-ратіофарм, пентоксифілін-Тева, пентоксифілін-Фаркос, пентоксифілін-ФПО, пентомер, радомін, ралофект, тренпентал.

Незалежно від того, яка фармацевтична фірма випускає препарат і під якою назвою він має здатність покращувати кровообіг в дрібних кровоносних судинах і забезпечення тканин киснем. Застосовують його для лікування порушень мозкового кровообігу (в тому числі після перенесених ішемічних інсультів), порушень кровообігу органів зору та слуху, захворювань периферичних артерій з їх частковою непрохідністю, трофічних порушень (тобто порушень живлення тканин).

Оригінальний препарат трентал

Оригінальним називається лікарський препарат, вперше випущений та зареєстрований небудь фармацевтичною фірмою під своїм власним (брендовим) назвою. Одночасно препарату присвоюється міжнародна непатентована назва, яка дозволяє його дізнаватися, під яким би іншою назвою його ні випустили.

Трентал надає ангіопротекторну дію, тобто сприяє поліпшенню кровообігу. Відбувається це за рахунок поліпшення руху крові по дрібних кровоносних судинах (мікроциркуляції крові) шляхом попередження агрегації (скупчення і склеювання) клітин крові — еритроцитів і тромбоцитів. А так як при скупченні тромбоцитів утворюються тромби, то трентал володіє ще й антитромботичну дію. При поліпшенні мікроциркуляції крові одночасно розширюється і просвіт кровоносних судин — це ще більш посилює терапевтичний ефект препарату.

Такі властивості дозволяють застосовувати трентал при самих різних судинних порушеннях. Наприклад, при порушенні прохідності (облітерації) периферичних артерій (облітеруючий ендартеріїт), яка може призводити до порушення харчування тканин і їх некрозу (відмирання, гангрени). Трентал у вигляді курсу лікування допомагає запобігти такий процес, а якщо він вже почався, то сповільнити його перебіг.

Особливе місце трентал займає в лікуванні порушень мозкового кровообігу. Під його впливом розширюються кровоносні судини, поліпшується циркуляція крові по них. Тому його обов’язково призначають при ішемічних (внаслідок спазму судин) інсультах. Але якщо є підозра на те, що інсульт має геморагічний характер (тобто на розрив судини головного мозку і кровотеча), то трентал не призначають — в цьому випадку він категорично протипоказаний, оскільки може сприяти посиленню кровотечі і симптомів інсульту.

При порушеннях коронарного кровообігу (коронарними називаються артерії, що живлять серцевий м’яз) також показаний трентал — він сприяє поліпшенню кровообігу і профілактиці інфаркту міокарда. При внутрішньовенному введенні він сприяє розвитку колатеральних (в обхід уражених артерій) гілочок артерій, які приносять кров до серцевого м’яза. Але його не можна застосовувати при свіжих інфарктах (тільки в процесі відновного лікування) і при низькому артеріальному тиску. Не можна його застосовувати і при вираженому атеросклеротичному ураженні коронарних артерій — стінки артерій стають неміцними і при припливі крові може бути порушена їх цілісність.

Так чи безпечний трентал

Ні, це не зовсім безпечний препарат, він викликає досить багато побічних ефектів, передозування його небезпечна, тому призначати його може тільки лікар.

Побічні ефекти, що викликаються тренталом, можуть проявлятися у вигляді нудоти, блювоти, болю в животі і порушеннях функції печінки. Вони можуть проявлятися і у вигляді головного болю, запаморочення, судом, порушення зору, посилення нападів стенокардії (болі в серці), посиленого серцебиття, порушень серцевого ритму.

Небезпечна передозування препарату — вона вимагає негайної госпіталізації хворого.

Пентоксифілін — це препарат, який випускається під безліччю назв, але робить на організм одне і те ж дію.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.