Пенкрофтон — далеко не нешкідливий препарат

загрузка...

Незважаючи на наявність великого вибору контрацептивів, переривання вагітності все ще актуально . Останнім часом з’явилися лікарські препарати, здатні перервати вагітність на ранніх термінах без оперативного втручання. Застосовувати їх самостійно категорично не рекомендується, а от в руках спеціаліста такі препарати можуть бути прекрасним інструментом для переривання вагітності. Під час вагітності активно продукуються жіночі статеві гормони, які сприяють розвитку і збереженню плоду в порожнині матки. Так, прогестерон викликає зміни в матці, готуючи її до імплантації зародка, сприяє збереженню вагітності, пригнічуючи активність мускулатури матки.

В даний час розроблені лікарські препарати, які блокують вироблення прогестерону. Це викликає руйнування капілярів в слизовій оболонці матки, в результаті чого слизова оболонка відривається. Одночасно такий препарат сприяє збільшенню концентрації простагландинів, що викликають скорочення мускулатури матки і вигнання зародка з матки. Активного скорочення матки з одночасним розкриттям шийки матки сприяє додаткове введення простогландинів, яке проводиться через 1,5-2 доби після введення препарату для переривання вагітності.

Медикаментозне переривання вагітності може ускладнитися сильною кровотечею, яке становить особливу небезпеку, якщо жінка перебуває вдома. Крім того, плодове яйце може так і не відійти і тоді буде потрібно хірургічне втручання.

Що таке пенкрофтон і як він діє

Пенкрофтон (міжнародна непатентована назва міфепристон) — це антіпрогестеронное засіб, який сприяє зв’язуванню прогестерону, тобто виключення його з процесу гормонального впливу на вагітну матку.

Застосовується пенкрофтон для переривання вагітності терміном до 42 днів. Після прийому внутрішньо під контролем лікаря викидень повинен відбутися протягом 14 днів. Це має бути підтверджено ультразвуковим дослідженням і дослідженням гормонів крові (хоріонічного гонадотропіну людини — ХГЧ, який з’являється при вагітності і зникає при її перериванні).

Показанням для застосування Пенкрофтона є медикаментозне переривання вагітності в строк до 6 тижнів.

Протипоказання для застосування

Пенкрофтон далеко не нешкідливий препарат, для його прийому є ряд протипоказань:

 • підвищена чутливість до препарату;
 • нерегулярний менструальний цикл, міома матки, ендометріоз;
 • позаматкова вагітність;
 • наявність рубців на матці;
 • анемія (недокрів’я);
 • важкі захворювання внутрішніх органів (ниркова або печінкова недостатність, важкі захворювання серцево-судинної системи, бронхіальна астма та ін);
 • вік до 18 і після 35 років і куріння;
 • використання внутрішньоматкової спіралі або гормональних контрацептивів менш ніж за три місяці до зачаття.
 • Побічні дії

  Серед побічних дій препарату є досить серйозні, наприклад, маткова кровотеча. Крім того, можуть турбувати дискомфорт і біль внизу живота, інфекції матки і сечовивідних шляхів (інфекція може потрапити із зовнішніх статевих органів), слабкість, головний біль, запаморочення, підвищення температури, нудота, блювота, пронос.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.