Пелюшковий дерматит — як захистити шкіру малюка?

Пелюшковий дерматит дуже поширений у маленьких дітей, особливо в віці між 9 і 12 місяцями. Шкіра дитини при цьому порушенні виглядає червоною і запаленої в тих місцях, де вона постійно стикалася з пелюшками або підгузниками. Висип звичайно з’являється на геніталіях, стегнах і сідницях. Уражені ділянки шкіри можуть бути сухими або вологими; іноді вони практично суцільно покриваються прищами.

При відсутності лікування пелюшковий дерматит може викликати серйозні ускладнення, у тому числі:

 • Дріжджові інфекції, такі як молочниця або кандидоз. Найбільш часто вони зустрічаються у дітей, які приймають антибіотики. Це пов’язано з тим, що антибіотики вбивають корисні бактерії, які захищають організм від збудників дріжджових інфекцій.
 • Бактеріальні інфекції, симптомами яких можуть бути підвищена температура тіла і / або наповнені гноєм пухирі.
 • Причини

  Основною причиною пелюшкового дерматиту є постійних контакт з вологою поверхнею через використання пелюшок або підгузників. Навіть підгузники з найбільш високою абсорбуючій здатність залишають на ніжній шкірі дитини деяку кількість вологи. Через це шкірі малюка стає важче виконувати свої захисні функції, і вірогідність роздратування шкіри значно збільшується.

  Ризик розвитку пелюшкового дерматиту особливо збільшується, якщо дитині рідко змінюють підгузники. Крім того, ризик високий у дітей з особливо чутливою шкірою, незалежно від частоти зміни підгузників.

  Особливо шкідливий для шкіри малюка контакт з фекаліями, що залишилися в підгузку, тому діарея пов’язана з особливо високим ризиком пелюшкового дерматиту.

  Крім того, ознаки, схожі на симптоми пелюшкового дерматиту, можуть бути при інших порушеннях, наприклад, при алергічних реакціях на використовувані для догляду за шкірою малюка продукти.

  Алергічний дерматит може бути викликаний використанням підгузків іншої марки та / або одягом з штучних тканин.

  Лікування

  У більшості випадків впоратися з пелюшковий дерматитом можна самостійно. При використанні перерахованих нижче рад висип проходить, як правило, протягом трьох-чотирьох днів.

  Слідкуйте за тим, щоб шкіра дитини залишалася чистою і сухою, часто міняйте підгузки. Міняйте їх якомога швидше після дефекації або сечовипускання.

  Очищайте шкіру дитини, коли міняєте підгузки. Для цього можна використовувати вологі серветки без ароматизаторів і спирту, або теплу воду і м’яке мило. Якщо ви помили дитини, надягайте підгузник тільки після того, як шкіра висохне.

  Кожен день давайте дитині протягом якогось часу побути без підгузника. Покладіть його на простирадло або рушник в теплій кімнаті.

  Перш ніж надягати підгузник, нанесіть на шкіру трохи крему або масла. Жир, що міститься в дитячих кремах і маслах, утворює захисний шар на поверхні шкіри дитини.

  Під час купання використовуйте миючі засоби з нейтральним рН.

  Якщо, незважаючи на використання цих способів, висип не проходить протягом чотирьох-п’яти днів та / або якщо симптоми пелюшкового дерматиту посилюються, слід звернутися до лікаря.

  Запобігання пелюшкового дерматиту

  Щоб запобігти появі ознак пелюшкового дерматиту у подальшому, дотримуйтесь порад з лікування цього порушення: частіше міняйте підгузки, користуйтеся кремом і маслами, і так далі.

  Не використовуйте тальк і різні дитячі присипки — вони не захищають від пелюшкового дерматиту, а, навпаки, можуть викликати тертя і, як наслідок, подразнення шкіри.

  Не застібайте підгузники надто щільно, щоб шкіра дитини могла дихати.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.