Пеленальні столики — яку модель вибрати?

Після народження дитини сім’я набуває для нього необхідні речі та предмети догляду. Останнім часом перед батьками часто постає питання: чи потрібно купувати пеленальний столик чи можна обійтися «підручними» засобами у вигляді комода або письмового столу. А якщо все ж вирішено купувати, то на якій моделі краще зупинитися?

Зручність або просто зайва меблі?

Багато батьків не зовсім чітко уявляють собі, що таке пеленальний столик і які функції він здатний виконувати. Тому перша реакція таких батьків буває негативною: навіщо це потрібно? Але якщо звернутися до спеціалізованого магазину (а вони бувають тільки у великих містах) або вдатися до допомоги Інтернету, то можна побачити, наскільки різноманітні моделі (як за своїми функціями, так і за ціною) пропонуються нам сьогодні.

Є класичні пеленальні столики, а є такі моделі, які насилу можна назвати пеленального столика, так як вони включають в себе комоди, ванночки для купання, безліч швидко відкриваються скриньок і лоточків і так далі. У таких багатофункціональних столиках можна утримувати білизна дитини і всі засоби гігієни, які так зручно мати під рукою при його сповивання. Гідністю класичного пеленального столика є те, що він може бути обраний по зростанню матері, так, щоб при сповиванні і проведенні гігієнічних процедур дитині (а це потрібно робити багато раз в день) не згинати спину.

Модель пеленального столика повинна вибиратися в залежності від того, який простір в кімнаті дитини може бути під нього виділено. Найменше місця займають пеленальная дошка, більше — багатофункціональний пеленальний столик з комодом і ванночкою для купання. Пеленальні столики часто обладнані спеціальними коліщатками, які дозволяють легко пересувати їх з місця на місце.

Пропоновані моделі сповивальні столиків

Промисловість пропонує великий вибір сповивальні столиків. Спробуємо розібратися в окремих моделях, починаючи з найпростішої, і закінчуючи багатофункціональними.

Пеленальная дошка. Зазвичай це дерев’яна дошка з особливим гладким покриттям, захищена з трьох сторін закругленими бортами. Модель зручна тим, що практично не займає ніякого місця: її можна покласти на стіл, на ліжко, поставити біля стінки. Але тут вже не йде мова про те, де зберігати білизну й гігієнічні приналежності дитини. Така дошка зручна в маленькій квартирі.

Класичний пеленальний столик-тумбочка на ніжках. У цій моделі під горизонтальною дошкою із закругленими бортами передбачені полички, на яких можна скласти всі речі дитини, завжди необхідні при його сповивання. Сама горизонтальна поверхня для сповивання може бути покрита фіксованим матрасиком з миється поверхнею. Часто такі столики забезпечені коліщатками з гальмами, за допомогою яких столик набуває стійкість.

Пеленальная дошка на спеціальній ніжці, яка може складатися і розкладатися. Процес розкладання і складання здійснюється легко, одним-двома рухами. Столик зручний тим, що він легкий і не займає багато місця в кімнаті. Недоліком є те, що не всі моделі цього стійкі.

Спеціальний комод, який має горизонтальну поверхню з бортиками. Модель зручна тим, що її можна використовувати і після того, як дитина виросте в якості звичайного комода.

Пеленальний столик з ліжечком і комодом. Така модель дуже зручна, але займає досить багато місця, тому її краще купувати в тому випадку, якщо квартира дозволяє виділити кілька зайвих метрів.

Пеленальний столик з ванночкою. Це одна з популярних на сьогоднішній день моделей. Зручна, якщо в квартирі є велика ванна кімната, яка дозволяє розмістити додаткову меблі. У цій моделі ванночка і пеленальний столик розташовані на зручній висоті, є шухлядки і лоточки для зберігання білизни і предметів гігієни.

Пеленальний столик, який можна переробити на письмовий стіл або тумбочку, коли дитина виросте. Модель зручна, є місце для розміщення всіх предметів догляду.

Окремі вітчизняні та зарубіжні фірми пропонують і інші менш поширені моделі, потрібно просто правильно вибрати модель, необхідну саме для вас.

Вибираємо пеленальний столик

Вибираючи пеленальний столик, потрібно заздалегідь визначитися, що саме ви хочете мати і на які якості тієї чи іншої моделі варто звернути увагу. Зручний пеленальний столик повинен бути стійким (доладні столики повинні бути забезпечені гальмами) і відповідати зросту матері — це головні умови.

Потрібно також звернути увагу на те, наскільки столик буде безпечним для малюка: над його поверхнею не повинно бути ніяких конструкцій, якщо столик складаний, то чи добре він закріплюється при розкладанні, наскільки недоступне для дитини розташовуються місця для зберігання кремів та інших гігієнічних засобів. Одна з умов безпеки — матеріал, з якого зроблений столик, ніякої пластмаси — він повинен бути дерев’яним, покритим безпечним гладким матеріалом (наприклад, латексом).

Наступний етап — перевіряємо, наскільки дана модель пеленального столика буде зручна: чи всі необхідні предмети в неї можна покласти, наскільки швидко їх можна дістати, чи легко відкриваються скриньки, чи мають вони обмежувачі (без обмежувачів шухлядка може випасти в самий невідповідний момент ).

Багато батьків вже переконалися в тому, що пеленальний столик — це дуже зручно.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.