Печія при вагітності — неприємний, але неібежний симптом?

Вагітність смажить жінці безліч нових вражень, і не тільки приємних. Наприклад, кислотний рефлюкс або, як його частіше називають — печія, при вагітності зустрічається дуже часто, навіть у жінок, які ніколи раніше не стикалися з цією проблемою. На третьому триместрі вагітності приблизно три чверті жінок в тій чи іншій мірі страждають від печії.

Печія характеризується відчуттям печіння в стравоході. В кінці стравоходу, по якому їжа надходить у шлунок, знаходиться сфінктер. У нормі він залишається закритим, щоб шлункова кислота і неперетравлені їжа залишалися в шлунку. Іноді сфінктер відкривається, і шлунковий сік піднімається по стравоходу догори, викликаючи печіння.

Чому виникає печія при вагітності?

перше, під час вагітності в організмі значно підвищується рівень прогестерону. Цей гормон надають розслаблюючу дію на м’язи, щоб допомогти тілу готується до пологів. На жаль, він не діє вибірково, а розслабляє всі м’язи, в тому числі і сфінктер. З цієї причини шлунковий сік з більшою легкістю проникає в стравохід.

друге, у міру зростання дитини матка починає в тій чи іншій мірі тиснути на внутрішні органи, у тому числі — на шлунково-кишковий тракт. Через цього тиску шлунковий сік частіше викидається з шлунку в стравохід.

Як послабити симптоми печії?

 • Уникайте харчових тригерів. У деяких жінок під час вагітності печія виникає незалежно від того, що вони їдять. У інших її викликають певні продукти харчування. Як правило, щоб печія з’являлася рідше, потрібно скоротити споживання жирної їжі, шоколаду, кави і коли. Алкоголь і сигарети, які також можуть бути тригерами печії, в будь-якому випадку повинні бути виключені з раціону вагітної жінки.
 • Їжте помірно. Вживання їжі великими порціями надає додаткової тиск на сфінктер. Рекомендується їсти 4-5 разів на день невеликими порціями. І, незважаючи на підвищений апетит при вагітності, слід пам’ятати, що переїдання є одним з основних тригерів печії.
 • Використовуйте гравітацію. Не лягайте відпочивати після їди, навіть якщо у вас є така можливість. Коли ви перебуваєте у вертикальному положенні, сила гравітації заважає шлунковому соку проникнути в стравохід. Оскільки напади печії часто трапляються по ночах, спите, поклавши під голову як мінімум дві подушки — це також допоможе запобігти кислотний рефлюкс.
 • Слідкуйте за своєю вагою. Збільшення ваги під час вагітності є нормою, однак у цієї норми є свої межі. Утримування ваги в певних рамках допоможе звести до мінімуму тиск на органи травної системи.
 • Не носіть обтягуючий одяг. Вони тисне на живіт і може сприяти появі чергового нападу печії.
 • У більшості випадків вагітні жінки можуть впоратися з печією за допомогою цих простих заходів. Однак у деяких випадках симптоми печії так сильні, що може знадобитися медикаментозне лікування. Одними з найпопулярніших безрецептурних засобів для лікування печії є антациди. Як і будь-який інший препарат, під час вагітності їх потрібно застосовувати з підвищеною обережністю і тільки зі схвалення лікаря.
 • Антациди, що містять алюміній і кальцію вважаються небезпечними для лікування печії при вагітності. В останньому триместрі вагітності слід уникати антацидів, що містять магній. Під час вагітності слід уникати приймати антациди, що містять бікарбонат натрію, оскільки ця речовина є небезпечним як для матері, так і для дитини.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.