Пахова грижа в жінок: не можна запобігти, але можна вилікувати

загрузка...

Пахова грижа розвивається, коли частина очеревини в внаслідок пошкодження або ослаблення стінки черевної порожнини проникає в пахову область. Цей стан може бути дуже болючим і тягне за собою важкі ускладнення. Як правило, дуже хворобливі або великого розміру грижі лікують за допомогою хірургічного втручання.

Пахова грижа в 10 разів частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок. Ймовірно, це одна з причин, по якій лікарі нерідко пояснюють хворобливі симптоми у своїх пацієнток якими причинами, крім пахової грижі. Іноді пацієнткам доводиться звертатися до декільком фахівцям, щоб їй, нарешті, поставили правильний діагноз і призначили адекватне станом лікування.

Симптоми пахової грижі у жінок

У деяких жінок пахова грижа не викликає яких-небудь симптомів і виявляється лише під час рутинного медичного обстеження. Однак вона може відчуватися і навіть бути видна з лівого або правого боку пахової області. Випинання ділянки пахової області особливо помітно, коли жінка стоїть, кашляє, або робить щось, що викликає напругу м’язів живота. Крім того, пахова грижа може викликати дискомфорт і біль різної інтенсивності, аж до дуже сильної, в області паху.

Якщо грижа не проходить через отвір в черевній стінці, а застряє в ній, потрібно якнайшвидше почати лікування. У цього типу пахової грижі можуть бути самі серйозні ускладнення. Серед симптомів такої пахової грижі: різке підвищення температури тіла, нудота і блювота. Той ділянок, на якому випирає грижа, може придбати фіолетовий, червоний, або темно-синій колір.

Причини пахової грижі у жінок

В організмі жінки до тканин, які утримують на місці матку, прилягає паховий канал. Пахова грижа зазвичай розвивається в тій області, де сполучні тканини матки кріпляться до інших тканин поряд з лобкової кісткою. Причиною розвитку пахової грижі може стати сильний тиск на тканини нижній частині черевної порожнини. Такий тиск може бути пов’язане з вагітністю, ожирінням, хронічним кашлем, хронічним запором і дуже інтенсивними фізичними навантаженнями.

Ускладнення

У більшості випадків пахова грижа у жінок не є небезпечною. Однак у важких формах вона може викликати кишкову непрохідність. Цей стан є небезпечним; для лікування може знадобитися термінова операція.

Діагностика та лікування

Визначити наявність пахової грижі, як правило, може сімейний лікар або гінеколог, однак для підтвердження діагнозу пацієнтку зазвичай направляють до гастроентеролога. Маленькі пахові, не викликають болю, зазвичай не потребують лікування. Лікар пропонує пацієнтці регулярно проходити обстеження, щоб стежити за розвитком порушення. Якщо грижа велика і / або викликає сильний дискомфорт, призначають хірургічну операцію. При можливості її проводять за допомогою лапароскопа, щоб термін відновлення пацієнтки після операції.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.