Пахощі: готуємо в домашніх умовах

загрузка...

З найдавніших часів людина підносив благання богам, і до неба підіймався терпко пахне дим жертовних багать. Солодкі трави спалювали як приношення єгипетському богу Ра, а пахощі широко використовувалися в древніх храмах, палацах, а пізніше в церквах і соборах — не тільки, щоб умилостивити богів, але й очистити повітря.

Сьогодні пахощі стали невід’ємною частиною нашого життя. Ми використовуємо їх у своїх будинках, абсолютно не надаючи цьому ніякого релігійного значення, а швидше дбаючи лише про своє задоволення і приємних відчуттях, які викликає той або інший аромат.

Втім, зовсім необов’язково витрачати величезні гроші на східні пахощі. Дуже просто створити аромат своїми руками — варто лише вирішити, який саме запах вам потрібен. Пропонуємо вашій увазі декілька найпопулярніших способів приготування в’язких і порошкоподібних (сухих) пахощів.

Порошкоподібні пахощі простіше приготувати. Як правило, для отримання потрібного ефекту цілком достатньо однієї чайної ложки, яку розсипають по спеціально призначеному для цього блюда чи ж кидають в тліючий вогонь. Ось найпростіший приблизний рецепт такого пахощі:

 • 75 грамів порошку ладану
 • 50 грамів подрібненого фіалкового кореня
 • 25 грамів подрібненої гвоздики
 • 25 грамів стружки сандалового дерева
 • Кілька крапель вашого улюбленого ефірного масла
 • Змішайте всі сухі інгредієнти і збризніть отриману суміш ефірним маслом. Зберігайте приготоване пахощі в прохолодному темному місці протягом 8 — 10 тижнів — саме стільки часу буде потрібно аромату для «дозрівання».

  Інший тип пахощів, який також відносно просто приготувати в домашніх умовах, — в’язкі пахощі. Втім, для їх приготування, крім терпіння і готовність експериментувати, вам знадобиться і деякі підручні засоби, а саме блендер, посуд і дерев’яна ложка для розмішування! Пропонуємо вашій увазі приблизний рецепт такого пахощі без вказівки пропорцій інгредієнтів. Вам потрібно просто змішати їх до отримання густої однорідної маси, якою потім можна буде надати певну форму (наприклад, конуса).

 • сухі трави або спеції з пряним солодкуватим запахом
 • ароматизовані стружки деревної кори (половина дози сухих трав)
 • порошок трагакант
 • нітрат калію (селітра)
 • вода
 • харчовий барвник (за смаком)
 • Спочатку змішайте сухі інгредієнти — трави або спеції з сухою ароматизованої деревною корою. Потім змішайте нітрат калію з невеликою кількістю води. Додайте в утворену суміш порошок трагакант і розмішуйте до отримання однорідної маси, додаючи в міру необхідності води. Продовжуйте додавати сухі трави / спеції, в оду і порошок трагакант, поки не отримаєте достатню кількість суміші. Якщо запах дуже слабкий, додайте кілька крапель ефірних олій. Також для надання кольору можете додати харчовий барвник. З отриманого в’язкого «тіста» потім формують конуси, циліндри або будь-які інші геометричні фігури, або ж просто скачують у палички — своєрідні ароматичні свічки (нижня частина палички повинна залишатися відкритою, щоб її можна було встановити в свічник).

  Яку б форму ви не вибрали, не поспішайте користуватися пахощами, дайте їм гарненько застигнути. Зберігати готові пахощі слід в герметично закритому мідній посудині, щоб запобігти вивітрювання аромату.

  Як бачите, доклавши трохи зусиль і фантазії, і самостійно можна приготувати відмінні пахощі, які підбадьорять ваші почуття і приємно освіжать атмосферу вашого будинку!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.