Парапроктит — стежте, щоб не було запорів

Парапроктит — це гнійне запалення тканин в області прямої кишки. Найбільш поширеною причиною цього захворювання є проникнення бактерій з прямої кишки в прилеглі до неї тканини, наприклад, в результаті утворення анальної тріщини. Іноді запальний процес обмежується утворенням абсцесу, а в деяких випадках поширюється далі і може закінчитися сепсисом.

Як проявляється

Найбільш часто збудниками парапроктіта є стафілококи і стрептококи, іноді разом з кишковою паличкою. Захворювання починається з гострої форми. Після нетривалого продромального періоду, для якого характерні млявість, слабкість і головні болі, з’являється посилюється біль в прямій кишці, промежині і області тазу, що супроводжується високою температурою тіла, жаром і ознобом. Інтенсивність симптомів, що з’являються при гострому парапроктиті, залежить від локалізації запального процесу, його поширеності, а також від збудників захворювання і особливості реакцій організму. Незабаром після появи перших симптомів може утворитися абсцес — іноді він з’являється під шкірою в ділянці анального отвору і пацієнт може виявити на дотик. При будь-яких симптомах парапроктіта слід невідкладно звертатися за медичною допомогою.

Операція

Основним завданням при діагностиці гострого парапроктиту є виявлення абсцесу в тканинах, що оточують пряму кишку. Як правило, відразу після діагностики абсцес видаляють хірургічним шляхом. У більшості випадків операція проводять під загальним наркозом. Застосування місцевої анестезії практикується вкрай рідко через небезпеку занести інфекцію під час введення анестетика, а також через недостатнє знеболення.

Якщо операція проходить недостатньо успішно, може розвинутися хронічний парапроктит. У більшості пацієнтів з хронічним парапроктитом в анамнезі є гострий парапроктит. У деяких випадках, однак, хронічний парапроктит розвивається в результаті травм або різних операцій на прямій кишці. Приблизно третина пацієнтів з гострим парапроктитом відправляються до лікаря лише після того, як у них спонтанно розкривається абсцес в результаті чого в більшості випадків утворюються свищі. Ще третина пацієнтів з гострим парапроктитом звертаються за лікарською допомогою тільки коли у них вже утворилися свищі — тобто парапроктит вже перейшов у хронічну форму. І лише третина хворих на гострий парапроктітом звертається до лікаря вчасно, однак і після операції у багатьох з них з різних причин розвивається хронічний парапроктит.

Симптомами хронічного парапроктиту звичайно є печіння і сверблячка в області анального отвору, а також гнійні виділення з ануса.

Як і у випадку з гострим парапроктитом, для лікування хронічного парапроктиту призначається хірургічна операція.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.