Параоваріальні кіста яєчника: наскільки небезпечна?

загрузка...

параоваріальні кіста яєчника — освіту, її поруч з яєчником або фаллопієвій трубою, схоже на нормальну кісту яєчника. Параоварівальная кіста яєчника являє собою заповнений рідиною «мішок», зазвичай формується поруч з яєчником, але не прикріпляється до нього.

параоваріальні кісти яєчників, зазвичай дуже маленького розміру, формуються з решти яйцеклітин або ембріологічного матеріалу. Такі кісти в більшості випадків не супроводжуються ніякими симптомами і не викликають небезпечних для здоров’я наслідків, виявляючись в ході рутинного гінекологічного огляду або лапароскопічного обстеження. Хоча, як правило, параоваріальні кісти відрізняються дуже маленькими розмірами (в середньому від декількох міліметрів до одного-двох сантиметрів у діаметрі), в деяких випадках вони можуть досягати значних розмірів, надаючи, в залежності від розташування, тиск на кишечник або сечовий міхур і викликаючи біль в області малого тазу і дискомфорт при статевому акті. Такі кісти — явище досить поширене. Дрібні параоваріальні кісти зазвичай зустрічаються у жінок в дітородному віці від двадцяти до сорока років — їх легко можна переплутати із звичайною кістою яєчника. Параоваріальні кісти великих розмірів особливо часто спостерігаються у вагітних жінок в силу коливань гормонального фону і підвищення рівня гормону естрогену.

Симптоми

У більшості випадків параоваріальні кісти не викликають ніяких симптомів, в рідкісних випадках, при розростанні кісти до великих розмірів, можуть спостерігатися порушення менструального циклу, аномальне вагінальне кровотеча, дискомфорт або біль при статевому акті, відчуття тиск, викликаний впливом розростається кісти на інші органи черевної порожнини. Крім того, основний симптом параоваріальні кісти яєчника — періодична ниючий біль внизу живота або в попереку, який може посилюватися після фізичних навантажень, з’являтися і зникати довільно. Як правило, розміри кіст, що викликають які-небудь виразні симптоми, значно перевищують норму і складають від шести до п’ятнадцяти сантиметрів в діаметрі.

Діагностика та лікування

Параоварівальная кіста яєчника зазвичай виявляється в ході гінекологічного огляду при пальпації області малого тазу. Для діагностики параоваріальні кісти яєчника, визначення її розташування і розмірів застосовується трансвагінальне ультразвукове дослідження. Хоча найчастіше параоваріальні кісти, як звичайні кісти яєчників, зникають самостійно, в деяких випадках для лікування потрібно гормональна терапія або лапароскопічна операція.

При підозрі на параоваріальні кісту дуже важливо вчасно звернутися за медичною допомогою. Своєчасна діагностика і лікування параоваріальні кісти дозволяють зберегти здатність до зачаття. Будучи явищем досить поширеним, параоваріальні кісти, тим не менш, не призводять до безпліддя — за умови своєчасного лікування кісти шанси завагітніти залишаються дуже великими.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.