Парагрип і його ускладнення: від кашлю до ядухи

Парагрип — гостре захворювання з повітряно-крапельним шляхом інфікування, випадки виникнення якої реєструються цілий рік, проте підвищення захворюваності відзначається в осінньо-зимовий період. Захворювання передається від людини до людини і розвивається протягом двох-семи діб після контакту з джерелом зараження. Особливо небезпечний парагрип дітям раннього віку, так як одним з найбільш частих його ускладнень є розвиток помилкового крупа, що має серйозний прогноз, а тому вимагає проведення невідкладних заходів.

Симптоми парагрипу

Захворювання розвивається поступово, починаючись з незначних симптомів інтоксикації, субфебрильної температури тіла і розвитку катаральних явищ, превалирующих при цьому виді інфекції. Вірус парагрипу має тропність до гортані, у зв’язку з чим ларингіт є його типовим проявом. Ларингіт у дорослих може бути у вигляді осиплости голосу аж до афонії, а у дітей частіше розвивається грубий гавкаючий, сухий кашель і утруднення дихання по стенотичними типу.

При огляді лікар виявляє гіперемію задньої стінки глотки і стінок зіву. Загальне самопочуття пацієнта може страждати незначно, особливо якщо парагріппозная інфекція проявляється тільки афонией, однак саме такі люди є головними джерелами інфекції, так як вони рідко обмежують свої контакти, продовжуючи вести активний спосіб життя.

Ускладнення парагрипу

Найбільш грізним ускладненням парагрипу є круп, який, на відміну від істинного, що розвивається при дифтерії, називається помилковим. Медична назва помилкового крупа — гострий ларинготрахеїт стенозуючий. Для його діагностики достатньо трьох симптомів: осиплість голосу, кашель гавкаючого характеру і утруднений гучний вдих.

Розрізняють такі ступені стенозу

 • Перша: стан дитини среднетяжелое, маються осиплість голосу і кашель, а ось утруднення дихання розвивається тільки при неспокої.
 • Друга: стан середньотяжкий, самопочуття страждає. Відзначається утруднення дихання у спокої, з розмитою втягнення яремної ямки і міжреберних. При неспокої утруднення дихання різко зростає, з’являється ціаноз. Дитина може бути збуджений.
 • Третя: стан дитини тяжкий, самопочуття страждає значно. Вдих чути на відстані, при цьому різко западають яремна і надключичні ямки, межреберья. Дитина збуджена, різко неспокійний, потім стає загальмованим. Відзначається загальний ціаноз.
 • Четверта: стан дитини крайнього ступеня тяжкості. Дихання рідке, поверхневе, неритмічне. Це термінальна стадія.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.