Парабени і сульфати у складі косметики: всі «за» і «проти»

Дуже часто на етикетці косметики можна побачити напис «не містить сульфатів »або« не містить парабенів », проте що саме означає такий напис, знають лише деякі. Багато людей не знають про те, що таке сульфати або парабени, не кажучи вже про те, чому ці речовини повинні — чи, навпаки, не повинні — входити до складу косметичних продуктів.

Парабени

Парабени — певні хімічні речовини, котрі використовували як ефективні консерванти у косметичній і фармацевтичній індустріях. Парабени входять до складу самих різних продуктів — від шампунів і зволожуючих засобів до кремів для гоління і зубної пасти. Крім того, парабени використовуються і як харчові добавки. Парабени дуже поширені за рахунок низької вартості і високої ефективності — проте з часом перетворилися в один із самих спірних інгредієнтів, оскільки, імовірно, можуть сприяти розвитку раку грудей.

Парабени мають здатність в невеликому ступені імітувати естроген, жіночий гормон, який грає роль в розвитку раку грудей — хоча численні дослідження дотепер не підтвердили безпосередній зв’язок між парабенами і цим захворюванням. Косметичні компанії вважають, що парабени безпечні — враховуючи тривалу історію їх використання в косметичній індустрії. Тому навіть сьогодні знайти косметику, до складу якої не входять парабени, досить складно — хоча численні виробники натуральної косметики відмовляються від використання парабенів.

Сульфати

Сульфати найчастіше містяться в шампунях і очищувальних засобів — за рахунок цих речовин косметичні засоби набувають пінисті властивості. Однак піна, що утворюється за рахунок сульфатів, далеко не завжди корисна для волосся і шкіри.

лаурилсульфат амонію, лаурилсульфат натрію і лауретсульфат натрію — найпоширеніші представники категорії сульфатів, які можна виявити в складі шампунів, гелів для душу, мила. Всі ці сульфати насправді можуть пошкодити і висушити волосся, замість того щоб захищати і зволожувати їх.

У високій концентрації сульфати можуть викликати значне подразнення шкіри і очей — в особливості, якщо шкіра чутлива. Попадання сульфатів у дихальні шляхи може викликати роздратування дихальної системи.

У невеликих кількостях сульфати безпечні, однак це не зменшує потенційної загрози для здоров’я волосся, які в результаті впливу сульфатів з часом втрачають необхідну вологу. Крім того, сульфати викликають швидке в’янення кольору фарбованого волосся і ушкоджують кучеряве волосся.

Багато виробників продуктів по догляду за волоссям почали випускати нові засоби, до складу яких не входять сульфати. І хоча навіть сьогодні складно знайти шампунь, до складу якого не входять ці речовини, вибір таких продуктів, в остаточному підсумку, зробить волосся більш здоровими.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.