Пантогам сироп: для найменших

Пантогам — це препарат, який надає позитивний вплив на стійкість клітин головного мозку до нестачі кисню, токсичного впливу різних речовин, підвищує розумову активність. У лікарській формі у вигляді сиропу пантогам застосовується для лікування дітей з різними порушеннями з боку центральної нервової системи.

Як діє пантогам в сиропі

10% сироп пантогама (кальцієва сіль гопантеновой кислоти) випускається у флаконах по 50 і 100 мл з мірною ложкою і застосовується в педіатрії. 5 мл сиропу пантогама містять 500 мг діючої речовини.

Сироп пантогама робить активний вплив на головний мозок дитини, покращуючи обмін речовин в його клітинах (нейронах) і знижуючи їх потреба в кисні. Під дією пантогама нейрони краще засвоюють глюкозу — основне джерело енергії для головного мозку.

У результаті клітини головного мозку повністю або частково відновлюють свої функції і краще протистоять різних токсичних впливів. Сироп пантогама надає на дитини помірне заспокійливу дію у поєднанні з легким стимулюючим ефектом. При цьому знижується судомна готовність організму дитини і він вже не відповідає судомами, наприклад, на підйом високої температури.

Відновлені клітини головного мозку також краще справляються зі своїми функціями по регулюванню процесу сечовипускання, що сприяє в деяких випадках позбавлення від нічного нетримання сечі. Пантогам при цьому викликає гальмування здатності сечового міхура до скорочення і підвищення тонусу м’яза, що перекриває вихід із сечового міхура (детрузора).

Пантогам надає також легку знеболювальну дію.

При яких захворюваннях призначають сироп пантогама

Сироп пантогама призначають при різних захворюваннях центральної нервової системи у дітей:

 • при дитячому церебральному паралічі;
 • при перинатальних (околородових) ураженнях нервової системи з перших днів життя;
 • при відставанні дитини в нервово-психічному (розлади мовлення), розумовому (в тому числі з порушеннями поведінки) і фізичному розвитку (довго не вміє стояти, сидіти, ходити);
 • при підвищеній руховій активності дитини в поєднанні з порушеннями концентрації уваги;
 • при неврозах у дитини, що виникли на основі стресів, наприклад, при невротичному заїкання;
 • при нетриманні сечі і калу у дітей, пов’язаних з порушенням нервової регуляції роботи сечового міхура;
 • при неврозоподібних станах, що виникли на основі органічних змін головного мозку (наслідків травм, захворювань, пухлин), які можуть проявлятися у вигляді заїкання, тиків лицьових і шийних м’язів, нетримання сечі і калу;
 • при деяких психічних захворюваннях, наприклад, при шизофренії у складі комплексного лікування;
 • при деяких рухових порушеннях, пов’язаних з порушенням роботи центральної нервової системи;
 • при епілепсії з уповільненням психічної діяльності і порушенням інтелекту;
 • при високих нервово-психічних навантаженнях у дітей в школі при зниженні в них розумової і фізичної працездатності, концентрації уваги і процесу запам’ятовування.
 • Протипоказання для призначення сиропу пантогама і можливі побічні ефекти при його застосуванні

  Протипоказаннями для призначення сиропу пантогама дітям є важкі захворювання нирок із порушенням їх функції та підвищена чутливість до препарату.

  Побічні ефекти при застосуванні пантогама найчастіше проявляються у вигляді різних алергічних реакцій (сінної лихоманки, кон’юнктивіту, висипань на шкірі). Можуть виникати також порушення з боку центральної нервової системи: порушення сну (погане засипання або підвищена сонливість), шум у вухах. Такі побічні ефекти (крім, звичайно, алергій, які вимагають негайного скасування пантогама) зазвичай проходять самостійно і не потребують відміни препарату.

  Як правильно приймати пантогам в сиропі

  Пантогам в сиропі приймають внутрішньо через півгодини після їди 2 — 3 рази на день (тільки в першій половині дня, так як він може надавати легке збудливу дію) в дозі, призначеній лікарем. Курс лікування пантогамом зазвичай становить від чотирьох тижнів до декількох місяців. При цьому рекомендується спочатку поступове збільшення дози протягом тижня або більше, потім прийом максимальної добової дози препарату протягом встановленого лікарем часу, після чого поступове зниження добової дози також протягом тижня і відміна препарату.

  Якщо лікування тривале, то не рекомендується одночасно з пантогамом призначати інші лікарські речовини, що надають стимулюючий вплив на центральну нервову систему.

  Сироп пантогама — лікарський засіб, який перевірено часом.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.