Пантогам: препарат, перевірений часом

Пантогам вже досить довго застосовується в неврологічній, психіатричної та педіатричній практиці і завоював гарну репутацію ефективного і достатньо безпечного лікарського засобу. Його з успіхом застосовують при самих різних ураженнях центральної нервової системи.

Пантогам відноситься до ноотропною препаратам з ГАМК-ергічні дією. Ноотропні препарати застосовуються з шістдесятих років минулого століття і надають специфічне активізуючий вплив на центральну нервову систему, стимулюючи здатність до сприйняття нового матеріалу, пам’ять, розумову діяльність, підвищуючи стійкість мозку до ушкоджувальних чинників, покращуючи зв’язку кори головного мозку з підкірковими структурами. При цьому на відміну від психостимуляторів ноотропи не викликають мовного і рухового перезбудження, виснаження організму при тривалому застосуванні, звикання і пристрасті.

Ноотропи і пантогам

Ноотропи широко застосовуються не тільки при лікуванні різних захворювань центральної нервової системи, але і при загальному стомленні, безсонні, для зняття побічних ефектів при лікуванні захворювань різними психоактивними препаратами. Ноотропи можуть застосовуватися і здоровими людьми в ситуації підвищеного нервового та емоційного напруження, а також для поліпшення розумової працездатності.

Ноотропи мають різне хімічну будову. Пантогам відноситься до так званих ГАМК-ергічні ноотропною засобам. ГАМК (гаммааминомасляной кислоти) — це амінокислота, яка активно вплітається в обмін речовин клітин головного мозку і сприяє в першу чергу нормалізації процесів збудження і гальмування. Це означає, що відновлюється нормальний сон і придушуються судомні скорочення м’язів. Але при цьому пантогам не викликає сонливості вдень, навпаки, він злегка активізує і підвищує працездатність. До складу пантогама входить ще й вітамін В15, який спільно з ГАМК надає м’яку стимулюючу і одночасно переважна зайве збудження дію.

Застосування пантогама

Пантогам знайшов широке застосування при лікуванні різних органічних захворювань головного мозку, тобто таких захворювань, при яких змінюється його структура, наприклад, при наслідках черепно-мозкових травм, коли пошкоджена тканина головного мозку замінилася сполучною тканиною або при різних пухлинах, кистах. У всіх цих випадках змінюється тканину головного мозку і страждають його функції. Тканина головного мозку страждає і при деяких формах шизофренії. Пантогам включається в обмінні процеси нервових клітин і частково відновлює їх функції.

При наслідках запальних захворювань головного мозку пантогам допомагає нейтралізувати токсичну дію різних речовин, що виділяються при запаленні, відновити порушені функції головного мозку і запобігти розвитку органічних змін. При енцефалопатіях (різних захворюваннях головного мозку незапального характеру) пантогам також активно включається в обмінні процеси, а також виявляє антиоксидантну дію і знижує чутливість нервових клітин до нестачі кисню.

Одним з дій пантогама є міорелаксуючу, тобто розслаблюючу м’язи дію. Воно знайшло застосування при лікуванні енурезу — нічного нетримання сечі, яке особливо актуально в дитячому віці. Пантогам відновлює нормальний стан м’язів сечового міхура, одночасно надаючи заспокійливий вплив на центральну нервову систему і сон дитини. Все це сприяє тому, що нічне нетримання сечі поступово проходить (ноотропи взагалі відрізняються поступовим дією).

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.