Пантогам для дітей: лікування неврологічних захворювань

Пантогам широко застосовується при лікуванні різних неврологічних захворювань у дітей. Його застосовують у неонатології при лікуванні дітей першого місяця життя з перинатальними ураженнями нервової системи, в психіатрії для лікування епілепсії та зменшення негативного впливу на головний мозок психоактивних лікарських засобів.

Вплив на організм дитини

Пантогам являє собою з’єднання пантотенової кислоти (вітаміну В15) з ГАМК (гаммааминомасляной кислотою) — відомої амінокислотою, яка покращує енергетичні процеси в головному мозку, заспокоює, відновлює рівновагу між процесами збудження і гальмування в головному мозку, попереджаючи тим самим виникнення судом. Але при цьому він не викликає млявості і сонливості, навпаки, активізує діяльність кори головного мозку, тобто підвищує активність дитини, її здатність до навчання, пам’ять і розумові здібності. Під впливом ліки дитина починає швидко набувати нових навичок, підвищується його здатність до навчання і адаптація в суспільстві, в тому числі в дитячому колективі.

Показання до застосування

Безпосередньо після народження пантогам застосовується при лікуванні різних перинатальних (відбулися в період з двадцять восьмого тижня вагітності по першу ніж поле народження включно) уражень нервової системи (ППНС). Вони можуть виникати як у внутрішньоутробному періоді (нестачі кисню, токсичному впливі різних речовин), так і при пологах (різні родові травми) і після них (приєднання різних інфекцій). Всі ці захворювання можуть надовго ускладнити психічний і фізичний розвиток дитини і навіть зробити його інвалідом на все життя, тому їх лікування намагаються почати якомога раніше. Майже завжди в цих випадках застосовуються ноотропи.

Пантогам при ураженнях нервової системи застосовується давно і його дія добре вивчено. Багато неонатологи і дитячі неврологи вважають за краще його іншим Ноотропи з менш вивченим дією. Препарат дає мало побічних ефектів і надає м’який стимулюючий і одночасно заспокійливий ефект. Це дозволяє призначати пантогам для дітей в комплексі з іншими психоактивними речовинами. Він при цьому не тільки чудово поєднується з іншими ліками, але й зменшує їх побічні негативні ефекти. Доведено, що він покращує засвоєння кисню клітинами мозку, що ще більше посилює його лікувальний ефект.

Численними спостереженнями і дослідженнями було підтверджено позитивний вплив пангогама при важких ураженнях нервової системи, коли в результаті активного комплексного лікування попереджалося формування важких органічних уражень нервової системи з подальшою інвалідизацією дитини. Застосовується пантогам і при вже сформованих органічних ураженнях головного мозку — наслідки травм, дитячих церебральних паралічах, гідроцефалії. І в цьому випадку він робить позитивний вплив на стан головного мозку дитини.

Майже завжди пантогам призначається при епілепсії у дітей, так як він з одного боку покращує обмін речовин і засвоєння кисню нервовим клітинами, а з іншого боку пригнічує процеси збудження в головному мозку, тобто попереджає поява судом. При тривалому (курсами) застосуванні препарату число судом зменшується майже вдвічі.

Різні дитячі неврологічні захворювання часто супроводжуються головним болем. Особливо часто це проявляється в шкільному віці при збільшенні нервово-психічних навантажень на дитину. У такому випадку також допомагає призначення пантогама, який сприяє захисту головного мозку від стресів і має знеболюючу дію. Одночасно він підвищує здібності дитини до навчання і концентрації уваги.

Препарат ефективний і при затримці нервово-психічного розвитку дитини, в тому числі затримки мовного розвитку, труднощах в навчанні, порушеннях пам’яті. Часто у таких дітей на прикордонному рівні (без формування захворювання) виникають труднощі в спілкуванні з однолітками, підвищена рухова активність, яка не дозволяє дитині зосередитися на навчальному матеріалі. У таких випадках пантогам може застосовуватися самостійно, курсами, він повільно, але вірно (як і будь ноотроп) сприяє виведенню дитини з прикордонного стану.

Застосовується також при різних захворюваннях головного мозку, як запального, так і незапального характеру, в тому числі при наслідках енцефаліту на фоні введення різних вакцин, заїкання, нічному нетриманні сечі та інших неврологічних процесах.

Позитивним фактором є те, що пантогам майже не дає побічних ефектів. Але вони все ж зустрічаються у вигляді алергій і змін з боку центральної нервової системи у вигляді підвищеної збудливості та порушень сну.

Пантогам часто є препаратом вибору при призначенні натрапив дітям.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.