Панангин і алкоголь — суміщати не варто

До складу панангина входять мінеральні солі, які, розкладаючись в організмі на окремі іони, надходять в клітини організму і беруть участь в обміні речовин. Ці речовини життєво необхідні організму, але було б неправильно вважати, що вони не можуть викликати побічних ефектів, особливо у поєднанні з алкоголем.

Як алкоголь діє на організм

Алкоголь спочатку розширює кровоносні судини, знижує артеріальний тиск. Потім настає звуження кровоносних судин і підвищення артеріального тиску. На водно-сольовий обмін алкоголь діє як сечогінний засіб: він сприяє зневодненню організму. Разом з рідиною віддаляється спочатку натрій, а потім і інші електроліти — калій, магній, кальцій і фосфор. До важкого обезводнення з вираженим загущенням крові, яке супроводжується підвищеним вмістом калію в крові (гіперкаліємією) справа зазвичай доходить рідко.

Саме від зневоднення і втрати електролітів організм страждає при похміллі — в цьому випадку народна медицина рекомендує лікуватися розсолом, в якому дійсно міститься все необхідне для відновлення здоров’я: рідина і мінеральні солі.

Як діє на організм панангін

Панангин має у своєму складі аспартат магнію і аспартат калію. Калій розташовується в основному усередині клітин, сповільнюючи проведення збудження в клітинах міокарда (серцевого м’яза) і знижуючи його збудливість, бере участь у синтезі білка та отримання енергії з глюкози. Магній бере участь у жировому обміні, у контролюванні балансу внутрішньоклітинного калію, сприяє розслабленню гладкої мускулатури дрібних артерій і поліпшенню кровопостачання міокарда. Аспартат транспортує іони калію і магнію через мембрани всередину клітин.

Панангин може надавати і побічну дію. Так, при прийомі всередину можлива поява таких побічних ефектів, викликаних підвищеним вмістом калію в крові: порушень чутливості шкіри (оніміння, відчуття повзання мурашок по тілу), порушення провідності електричних імпульсів з передсердь у шлуночки серця (атріовентрикулярна блокади), нудота, блювання, пронос , болі в животі.

Побічні ефекти, викликані підвищеним вмістом магнію в крові: зниження нервово-м’язового збудження, судоми, зниження артеріального тиску, почервоніння шкіри обличчя, пригнічення дихання, відчуття жару.

Всі побічні ефекти посилюються при внутрішньовенному введенні панангина, більш того, швидке внутрішньовенне введення Панангін може викликати передозування калію і зупинку серця.

Прийом панангина протипоказаний при міастенії (спадковому захворюванні, яке характеризується наростаючою м’язової втомою), атріовентрикулярних блокадах, гемолізі (руйнуванні еритроцитів), різкому зневодненні організму з ацидозом (підвищенні кислотності крові).

Що буде, якщо вживати алкоголь на фоні лікування Панангін

Все залежить від міцності і кількості випитого. Невелика кількість неміцного алкоголю навряд чи відіб’ється на стані здоров’я. А от з міцними напоями потрібно бути обережним і не тому, що алкоголь і панангін — це якесь особливо токсична поєднання, а тому, що панангін призначається хворим з серцево-судинними захворюваннями, при яких алкоголь може надати найбільш негативний вплив.

Панангин призначають при серцевій недостатності, ішемічної хвороби серця, порушеннях серцевого ритму — ці захворювання і прийом міцних спиртних напоїв або великої кількості некрепких (наприклад, пива) зовсім не поєднуються. Наприклад, при ішемічній хворобі серця прийом алкоголю може викликати стійкий спазм кровоносних судин, що призведе до збільшення частоти і тяжкості нападів стенокардії.

Але і поєднання панангина з алкоголем можуть бути небезпечними, наприклад, панангін може викликати пригнічення дихання, алкоголь також володіє такими властивостями. Тому на тлі лікування Панангін і вживання алкоголю можлива зупинка дихання.

Панангин у складі комплексного лікування хворих на хронічний алкоголізм

Панангин широко застосовується при лікуванні стану похмілля (абстиненції), яке розвивається при хронічному алкоголізмі на тлі відриву від алкоголю. Основна причина, по якій в даному випадку призначається панангін — це втрата організмом рідини і разом з нею мінеральних солей. Але в цьому випадку прийом панангина може бути і небезпечним, особливо при вираженому зневодненні, яке супроводжується згущенням крові (а значить, підвищенням концентрації калію) і ацидозом. У такому випадку цілком можливе передозування калію, яка дуже небезпечна для організму.

При хронічному алкоголізмі в стадії ремісії, коли проводиться протирецидивне лікування та лікування різних захворювань внутрішніх органів, панангін призначається хворим, які мають які-небудь проблеми з серцем.

Панангин не варто поєднувати з алкоголем.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.