Палін і вагітність: краще не приймати

Явища циститу при вагітності не рідкість, адже зростаюча матка постійно тисне на низ живота, викликаючи порушення прохідності сечовивідних шляхів. Та й пієлонефрит (запалення нирок) також часто зустрічається при вагітності. Тому іноді виникає необхідність в прийомі антибактеріальних засобів.

Навіщо вагітним жінкам потрібно приймати Палін

Під час вагітності у жінки під впливом жіночого статевого гормону прогестерону порушується рухова активність гладкої мускулатури сечовивідних шляхів. Одночасно у неї знижується імунітет — це потрібно для того, щоб організм матері не відторгав клітини розвивається дитини як чужорідні. Все це фізіологічні процеси, тим не менш, вони створюють передумову для розвитку у вагітної жінки застою сечі та інфекції сечовивідних шляхів.

Всі ці явища посилюються в другій половині вагітності, коли зростаюча матка здавлює сечоводи і сечовий міхур. Тому досить часто під час вагітності жінці призначаються антибактеріальні засоби. От тільки чи варто приймати саме Палін?

Що таке Палін

Палін або піпемідинова кислота — це антибактеріальний препарат, який призначений для лікування захворювань нирок та сечовивідних шляхів. Він відноситься до групи хінолонів і активно вбиває збудників різних інфекцій сечовивідних шляхів. До Палін чутливі більшість бактерій, що викликають цистити та пієлонефрити.

При прийомі всередину або у вигляді ректальних свічок Палін швидко всмоктується в кишечнику, поступає в кров, а з неї в незмінному вигляді в нирки. Саме в нирках і сечовивідних шляхах з’являється його висока концентрація, тому він є прекрасним уроантісептікі.

Палін може давати ряд побічних ефектів:

 • з боку органів травлення — зниження апетиту, нудоту, блювоту, пронос, болі в животі;
 • з боку нервової системи — головний біль, порушення зору, перезбудження, поганий настрій, безсоння, іноді — порушення свідомості, галюцинації і судоми;
 • з боку крові — зниження кількості тромбоцитів у крові і схильність до кровотеч, при деяких обмінних порушеннях може розвинутися анемія;
 • алергічні реакції — підвищується готовність до них організму;
 • крім того, на фоні прийому Паліна підвищується чутливість до світла, можливий також розвиток резистентності (нечутливості) до Палін збудників інфекції.
 • Чому не варто приймати Палін вагітним жінкам

  На жаль, недостатньо вивчена здатність Паліна чинити негативний вплив на плід, у тому числі тератогенна (воно призводить до виникнення аномалій розвитку), а також його здатність проникати через плацентарний бар’єр.

  Саме невивченість впливу Паліна на плід стала причиною заборони його призначення при вагітності. Крім того, Палін володіє побічною дією на шлунково-кишковий тракт, викликаючи такі явища, як нудота, блювання, пронос, зниження апетиту. Всі ці ознаки характерні для токсикозу першої половини вагітності, тому під дією Паліна стан вагітної жінки може значно погіршитися.

  У другому триместрі (12-24 тиждень) вагітності Палін іноді призначають, але під суворим контролем лікаря і в разі крайньої необхідності, коли від його прийому залежить благополучне протікання вагітності.

  У третьому триместрі вагітності Палін знову краще не приймати. На цей раз тому, що він здатний викликати ряд змін з боку центральної та периферичної нервової системи аж до судом і порушень свідомості. Небажано таке його побічна дія Паліна, як здатність викликати тромбоцитопенію — зменшення кількості тромбоцитів у крові. Якщо число тромбоцитів не відновиться до пологів, то це створить під час пологів загрозу кровотечі. Неприємна в останні місяці вагітності і готовність організму до алергічних реакцій, яку здатний викликати Палін.

  Враховуючи всі ці особливості Паліна, його краще не приймати під час вагітності.

  А що ж робити, якщо у вагітної жінки почалася інфекція сечовивідних шляхів?

  У такому випадку лікар підбере більш безпечний лікарський препарат. Якщо інфекція не надто виражена, то акушери-гінекологи люблять призначати препарат рослинного походження Канефрон. Канефрон надає м’яку антибактеріальну та сечогінну дію, виводячи їх сечовивідних шляхів збудників інфекції і продукти їх життєдіяльності.

  При більш гострих і виражених запальних процесах у сечовивідних шляхах жінкам призначається одноразовий прийом антибіотика монурал. Монурал швидко всмоктується в кишечнику, поступає в кров, але не зв’язується з білками крові і не розпадається на метаболіти (продукти обміну речовин) в печінці, а в незмінному вигляді потрапляє в нирки і накопичується у сечовивідних шляхах, повністю звільняючи їх від збудників інфекції.

  Пам’ятайте: жодні ліки жінка не може під час вагітності приймати самостійно, так як воно здатне надавати невеликі, але протипоказані саме для даної жінки побічні дії.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.