Палін — допоможе при хворобах нирок

Палін — це протимікробний препарат, який ефективний в основному при інфекційно -запальних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів. Палін застосовується вже досить давно, і зарекомендував себе як незамінний засіб для лікування різних інфекцій в цій області. Як правило, добре переноситься і не дає важких побічних ефектів.

Механізм дії Паліна

Палін (активна діюча речовина — піпемідинова кислота) — це протимікробний препарат, який випускається в капсулах, таблетках і вагінальних свічках для лікування захворювань нирок та сечовивідних шляхів. Випускається різними фармацевтичними фірмами як під назвою палин, так і під іншими назвами (пімідель, піпегал, піпем, піпемідін, піпемідін-веро, піпемідинова кислота, уропімід, уротрактін).

Палін відноситься до хінолонів — синтетичним лікарським препаратам, що надають виражену бактерицидну (вбиває хвороботворні бактерії) дію. Застосовують палин для лікування (в тому числі в комплексі з іншими протимікробними засобами) пієлонефритів, циститів, уретритів, простатитів, викликаних збудниками, чутливими до цього препарату. До Палін чутливі більшість грам-негативних мікроорганізмів (вони мають тонку капсулу, тому не утримують забарвлення по Граму) та деякі грампозитивні (вони стійко забарвлюються по Граму, так як мають більш щільну капсулу), наприклад, золотистий стафілокок. Препарат неефективний при трихомоніазі, мікоплазмозі та хламідіозі.

Після прийому внутрішньо в таблетках палин добре всмоктується в кишечнику, поступає в кров і розподіляється в тканинах нирок і сечовивідних шляхів. Потім виводиться з сечею в незмінному вигляді, в результаті чого в сечі створюється його висока концентрація.

Показання та протипоказання для прийому

Прийом Паліна показаний при наступних інфекційно-запальних захворюваннях, спричинених чутливими до нього збудниками інфекцій:

 • пієлонефриті — запаленні нирок;
 • циститі — запаленні сечового міхура;
 • уретриті — запаленні сечовивідного каналу;
 • простатиті — запаленні передміхурової залози.
 • Крім того, палин призначають для попередження інфекційно-запальних захворювань сечостатевих органів після операцій і при інструментальних втручаннях в урологічній і гінекологічній практиці.

  Палін рекомендується запивати великою кількістю рідини і взагалі збільшити кількість рідини, спожите на добу. Крім того, ефективність Паліна збільшується при олужнення сечі, тому рекомендується вживати в їжу більше овочів і фруктів, які цьому сприяють.

  Приймають палин не рідше двох разів на день протягом 10 днів і більше (за призначенням лікаря — при захворюваннях нирок курс може бути продовжений до місяця, а при захворюваннях передміхурової залози — до двох місяців). При гострих інфекційно-запальних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів у жінок їм крім капсул для прийому всередину призначають вагінальні свічки (по одній свічці на ніч).

  Протипоказання для прийому і побічні ефекти

  Протипоказаннями для прийому Паліна є:

 • значні порушення функції нирок;
 • значні порушення функції печінки;
 • судомні напади будь-якого походження;
 • порфірія (спадкове захворювання крові, одним з проявів якого є фотодерматоз);
 • вагітність, особливо I (до 12 тижнів) і III (з 25 по 40 тиждень) триместри вагітності;
 • дитячий вік до 14 років;
 • підвищена чутливість до компонентів препарату.
 • Побічні ефекти Паліна:

 • з боку шлунково-кишкового тракту — поганий апетит, нудота, блювання, пронос, болі в животі; іноді — важке запалення товстого кишечнику (псевдомембранозний коліт) з сильним проносом;
 • з боку центральної та периферичної нервової системи — головний біль, збудження або депресія, порушення сну, порушення чутливості, порушення свідомості, галюцинації, тремтіння рук і всього тіла, судомні напади, порушення зору;
 • з боку кровотворення — у пацієнтів з деякими вродженими порушеннями обміну речовин (наприклад, з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази) може розвинутися гемолітична (від склеювання еритроцитів) анемія; зростає кількість еозинофілів у крові, що говорить про підвищеної готовності організму до алергічних реакцій, у літніх хворих та у хворих з порушеннями функції нирок може розвинутися тромбоцитопенія — різке зменшення кількості тромбоцитів у крові, що призведе до підвищеної кровоточивості;
 • алергічні реакції — шкірний висип, свербіж та інші алергічні реакції;
 • інші побічні ефекти — розвиток підвищеної чутливості до світла (фотосенсибілізація), розвиток резистентності (нечутливості) до збудників інфекції.
 • Палін — це ефективний антисептик, застосовується для лікування урологічних захворювань.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.