П’ятнадцять ознак раку, які жінки ігнорують

Жінки більш пильні, ніж чоловіки, щодо рекомендацій проходити постійні медичні огляди та обстеження на виявлення онкологічних захворювань, як показують дослідження. В цілому, вони охочіше перевіряють потенційно викликають тривогу симптоми. Але не завжди. Молоді жінки, наприклад, частіше ігнорують симптоми, які можуть вказувати на онкологічне захворювання. Вони впевнені в тому, що рак — це проблема людей похилого віку. І часто вони бувають праві, але багато молодих людей також можуть мати рак.

Звичайно, деякі жінки так само майстерно, як чоловіки заперечують всі. Є люди, які свідомо ігнорують ознаки раку. Зазвичай це просто заперечення, у деяких людей є культурне переконання в тому, що рак невиліковний, так навіщо думати про це.

Говорячи з людьми про що викликають тривогу симптомах, не слід занадто перестаратися, щоб у них не склалося враження, що потрібно придивлятися до всіх дрібниць.

Дотримуючись здоровий баланс між запереченням і зайвої підозрілістю, фахівці пропонують звернути увагу на симптоми, які не те щоб відразу говорять жінці про онкологію, але на них слід звернути увагу і пройти обстеження.

Нез’ясовна втрата ваги

Багато жінок були б раді схуднути без всяких зусиль. Але безпричинна втрата ваги, скажімо, десять кілограм в місяць без збільшення фізичного навантаження або застосування дієти, повинна бути обстежена. Часто це явище свідчить про наявність онкологічного захворювання, поки не доведено протилежне. Хоча може бути й інша причина, наприклад, надактивність щитовидної залози.

Ваш лікар повинен буде провести вам необхідні аналізи для перевірки роботи щитовидної залози і, можливо, призначити вам комп’ютерну томографію інших органів. Лікарю потрібно виключити всі можливості.

Здуття живота

Спучування — звичайне явище, так що багато жінок просто живуть з цим. Але це може вказувати на рак яєчників. Інші симптоми цієї хвороби включають в себе біль в животі або області тазу, швидке відчуття ситості, навіть якщо ви небагато з’їли, а також проблеми з сечовипусканням, а саме раптові позиви відвідати туалет.

Якщо здуття живота спостерігається майже кожен день і триває більше декількох тижнів, вам слід звернутися до лікаря. Лікар уважно вивчить історію хвороби і призначить вам комп’ютерну томографію й аналізи крові крім інших обстежень.

Зміни в грудях

Більшість жінок добре знають свою груди, навіть якщо не оглядають свої груди регулярно, і знають, що потрібно побоюватися ущільнень. Але цей симптом може відноситися не тільки до раку грудей. Почервоніння і потовщення шкіри на грудях, яке може свідчити про дуже рідкісною, але агресивній формі раку грудей, набряково-інфільтративним раку молочної залози, також слід обстежувати.

Точно також, якщо вид сосків змінився або ви помітили з них виділення (і ви не годуєте дитину грудьми), зверніться до лікаря. Зазвичай це не дуже хороший знак. Якщо ваші соски звернені всередину, то нічого страшного. Це зміна зовнішнього вигляду і може бути тривожним симптомом.

Якщо у вас є якісь зміни верб молочних залозах, ваш лікар вивчить вашу історію хвороби, обстежує молочні залози і призначить вам зробити мамограму, ультразвукове дослідження і, можливо, біопсію.

Кровотечі між місячними та інші незвичніше кровотечі

Жінки передклімактеричного періоду схильні не звертати уваги на кровотечі між місячними, а також на кровотечі з шлунково-кишкового тракту, думаючи, що це всього лише місячні. Але такі види кровотеч, особливо якщо вони бувають регулярно, потребують дослідженні, так це може бути ознакою раку тіла матки. Кровотечі з шлунково-кишкового тракту можуть бути також ознакою раку товстої і прямої кишок.

Подумайте про те, що для вас норма. Якщо в жінки ніколи не було мащення між місячними, а потім з’явилося, це ненормально для неї. Хоча для когось іншого це може бути і не так.

Рак тіла матки — розповсюджений вид гінекологічного раку. Як мінімум третини жінок, які мають цю форму раку, спостерігали ненормальні кровотечі, як перший тривожний ознака.

Ваш лікар вивчить історію хвороби і в залежності від регулярності кровотеч та інших симптомів, швидше за все, призначить вам ультразвукове дослідження і біопсію.

Зміни на шкірі

Більшість з нас знає, що потрібно стежити за змінами стану родимок, це широко відомий ознака раку шкіри. Але нам також слід стежити за змінами пігментації шкіри.

Якщо ви раптом виявите, що ваша шкіра кровоточить або надмірно лущитися, це також підлягає обстеженню. Важко сказати, як довго потрібно спостерігати за своєю шкірою перед тим, як піти до лікаря, але фахівці кажуть, що це має бути не більше декількох тижнів.

Утруднене ковтання

Якщо у вас утруднене ковтання, вам потрібно відразу ж змінити свій режим харчування, щоб жувати було не важко, можливо включити супи або рідку їжу, наприклад, білкові коктейлі, в свій раціон.

Але ця проблема може бути ознакою гастроентерологічного раку, наприклад, раку стравоходу. Ваш лікар повинен ретельно вивчити історію хвороби і призначити вам рентгенографію легенів або обстеження шлунково-кишкового тракту.

Кров у недозволеному місці

Якщо ви виявляєте кров у себе в сечі або калі, не думайте, що це через геморою. Ваш лікар повинен буде поставити вам питання і, можливо, призначить вам колоноскопію на виявлення раку.

Кров, яку ви побачили у себе в унітазі, може бути з піхви, якщо у жінки місячні. Але якщо це не так, то слід пройти обстеження, щоб виключити рак сечового міхура або нирки.

Якщо ви викашляв кров, то на це теж слід звернути увагу. Один випадок появи крові в недозволеному місці може ні про що не говорити, але якщо це відбувається частіше одного разу, то краще зверніться до лікаря.

Постійний ниючий біль в животі і депресія

Будь-яка жінка, у якої болить живіт і яка відчуває себе пригніченою, повинна бути обстежена. Вчені виявили зв’язок між депресією і раком підшлункової залози, але це навряд зрозуміла зв’язок.

Розлад шлунка

Жінки, які були вагітні, можуть пам’ятати розлад травлення, яке у них було по мірі набирання ваги. Але розлад без видимих на те причин може бути тривожним сигналом. Це може свідчити про початок раку стравоходу, шлунка або горла.

Ваш лікар повинен уважно вивчити історію хвороби і розпитати вас про все перед тим, як вирішити, які аналізи вам призначати і призначати їх взагалі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.