П’ять самих незвичайних хвороб

загрузка...

Одна з сумнівних заслуг жовтої преси в тому, що вона розвинула в нас смак до всього дивним і незвичним, не вкладається в рамки стандарту. Іноді такі «дивацтва» просто в голові не вкладаються — хто, наприклад, повірить, що існують рідкісні і без перебільшення неймовірні хвороби, які суперечать усім законам логіки? На жаль, для тисяч людей ці неймовірні хвороби зовсім реальні — це їхній діагноз. Пропонуємо вам більше дізнатися про самих незвичайних хворобах.

полигландулярная хвороба Едісона

 • Тип захворювання: гормональний розлад
 • У чому його незвичайність: може викликати негайну смерть від несподіваного емоційного розладу
 • Ліки: не існує, але перебіг хвороби можна контролювати медикаментозно
 • У лютому 2008 всі британські газети та журнали рясніли нотатками про Дженніфер Ллойд, десятирічної дівчинки з містечка Пресвіч. Дженніфер — одна з шести жертв полігландулярна хвороби Едісона, що живуть у Великобританії. Хвороба Едісона — гормональний розлад, назване по імені доктора Томаса Едісона — лікаря, який першим описав це захворювання ще в 1855. Полигландулярная форма хвороби Едісона зустрічається виключно рідко, але її жертви практично нездатні виробляти адреналін у відповідь на стрес. Адреналін (або епінефрин) — гормон стресу, який виробляється внаслідок збудження і «готує» організм до дії. Без адреналіну органи нездатні реагувати на стрес, вони просто припиняють роботу. Людина перебуває в критичному стані і може померти. За такими людьми потрібен цілодобовий нагляд, вони змушені постійно приймати стероїди тільки для того, щоб вести звичайне життя. «Навіть вигулювання собаки може перетворитися на проблему», — скаржилася BBC мама Дженніфер. Дженніфер — дуже активна дівчинка. Вона любить гуляти, ходити в кіно, займатися спортом і танцювати, а всі ці заняття можуть призвести до перезбудження. Незважаючи на несприятливий прогноз, Дженніфер і інші люди з діагнозом «полигландулярная хвороба Едісона» можуть вести нормальне життя, але потребують постійної медикаментозної підтримки.

  Симпатична рефлекторна дистрофія

 • Тип захворювання: нервовий розлад
 • У чому його незвичайність: викликає пекучий біль, як при опіку
 • Ліки: при комплексному лікуванні хвороба може спонтанно припинитися, але в більшості випадків лікування лише послаблює симптоми
 • Уявіть, що кожен день ви прокидаєтеся від гострої пекучого болю в суглобах. Здається, ніби ваше тіло обійнято полум’ям, руки палають, кожен дотик заподіює пекельний біль. Крім того, ви обливаєтеся потім. Це лише деякі симптоми симпатичної рефлекторної дистрофії (СРД), маловивченого захворювання, яке характеризується гострим болем у суглобах, яка у сто крат сильніше, ніж будь-яка біль після травми, операції, розтягування суглоба або інсульту. На думку лікарів, симпатична рефлекторна дистрофія розвивається в результаті аномальної ланцюгової реакції клітин симпатичної нервової системи, регулює кровообіг та інші процеси в шкірі. Експерти порівнюють больову реакцію при СРД з реакцією автомобільного двигуна, над яким втрачено контроль.

  І хоча симпатична рефлекторна дистрофія може в один прекрасний день несподівано припинитися без видимих причин, багато людей, які страждають цим рідкісним захворюванням, змушені протягом усього життя проходити курси інтенсивної терапії, щоб тільки зменшити біль. У деяких випадках біль стає настільки гострою, просто нестерпною, що хворих вводять в кетаміновим кому, щоб відновити нормальні больові реакції організму. У 2003, під керівництвом німецьких колег всесвітньо відомого фахівця з симпатичної рефлекторної дистрофії доктора Роберта Шварцмана, чотирнадцятирічна Ліндсі Вюртенберг із США була введена в кетаміновим кому, після якої успішно пройшла курс реабілітації і повернулася до нормального життя. А адже хвороба Ліндсі була особливо важкою, а виникла після на перший погляд нешкідливого укусу павука. «Думаю, що це найболючіше в світі захворювання», — прокоментував доктор Шварцман колишнє стан Ліндсі. Найімовірніше, він був правий.

  Тріметіламінурія

 • Тип захворювання: метаболічне розлад
 • У чому його незвичайність: смердюче дихання
 • Ліки: не існує, можливості лікування обмежені
 • Хвороба тріметіламінурія, також відома як синдром запаху риби, — це рідкісне метаболічне розлад, в основі якого лежить порушення функції ферментної системи печінки, яка бере участь у N-окисленні тріметіламіна. В результаті, триметиламін виділяється з диханням, потім, сечею та іншими рідинами тіла, та хворий видає відштовхуючий смердючий запах (схожий на запах зіпсованої риби), який практично неможливо приховати або замаскувати. Люди, що страждають цим незвичайним захворюванням, змушені приймати душ кілька разів на день, постійно користуватися дезодорантами, духами і одеколоном. Але навіть цього недостатньо. Запах все одно залишається, і іноді стає настільки сильним, що заповнює цілу кімнату або великий зал! У підсумку, хворий втрачає впевненість в собі і вдається до вимушеної самоізоляції. «Оточуючі вважають, що над цією хворобою можна посміятися, але я думаю інакше. Цей синдром може зруйнувати особисте життя, знищити репутацію і кар’єру », — скаржиться Роберт Л. Сміт, токсиколог лондонського Imperial College School of Medicine.

  В даний час ліки від тріметіламінуріі не існує. Хворі можуть тільки послабити запах, повністю виключивши зі свого раціону продукти, які перетворюються в тріметіламін. Це дуже важке завдання, якщо врахувати, що практично всі найпоширеніші продукти — яйця, бобові, багато сорти м’яса і риби — містять холінового амінокислоту, яка утворює тріметіламін.

  хвороби Моргеллонів

 • Тип захворювання: шкірна хвороба
 • У чому його незвичайність: деякі вчені досі сумніваються в існуванні цієї хвороби
 • Ліки:?
 • Іноді читаєш в газеті про щось настільки неймовірному, що навіть не можеш повірити. Так найчастіше відбувається, коли мова йде про хворобу Моргеллонів. Це захворювання просто в голові не вкладається. За твердженням Центру медичного контролю США, «причини цього захворювання невідомі, і медичне співтовариство не має достатню інформацію, щоб визначити, чи існують загальні фактори ризику».

  Здивування експертів не викликає подиву, адже симптоми хвороби Моргеллонів незвичайні і жахливі. За даними Фонду дослідження хвороби Моргеллонів (Morgellons Research Foundation), до основних симптомів відноситься поява на шкірі жахливих виразок, які супроводжуються болем, свербінням і виділеннями. Крім того, хворі постійно страждають від дивного відчуття — їм здається, ніби під шкірою метушаться і кусаються комахи. Додайте до цього неослабним болі в суглобах і м’язах та інші, не менш неприємні симптоми. Хвороба Моргеллонів настільки неймовірна, що багато лікарів вважають її формою дерматозойного зоопатіческого (галлюцинаторного) марення.

  Люди, що страждають хворобою Моргеллонів, навряд чи підтримають тих, хто сумнівається в реальності їх недуги. Так, колишній подаючий бейсбольної команди Oakland A Біллі Кох зізнався, що страждає хворобою Моргеллонів, і тому був змушений піти з професійного спорту. «Не існує розумного пояснення цієї хвороби. Я нічого не вигадую. Я просто констатую факти. Ми нормальні і психічно здорові люди », — говорив Біллі про свою сім’ю. В даний час CDC проводить масштабне дослідження, щоб раз і назавжди встановити або спростувати факт існування цієї дивної і неймовірною хвороби.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.