П’ять ознак схильності до діабету

загрузка...

Ви коли-небудь пробували оцінити ступінь вашого ризику захворіти на діабет? Є п’ять ознак, які вказують на ймовірність розвитку цього захворювання.

У вас зайва вага і ви мало рухаєтеся

З числа людей, що страждають діабетом 2 типу, понад 85% мають зайву вагу. Центральне ожиріння (жир в районі живота) особливо часто пов’язують зі схильністю до діабету. Чим більше вага тіла, тим більше інсулінорезистентність, а це викликає підвищення цукру в крові.

Якщо ви ведете малорухливий спосіб життя, ризик розвитку діабету подвоюється. І навпаки, активний спосіб життя в два рази знижує ймовірність діабету. Фізичне навантаження не тільки знизить інсулінорезистентність, але і допоможе скинути вагу.

Ви їсте шкідливу їжу

Пристрасть до жирної і солодкої їжі значно підвищує вірогідність розвитку діабету. Якщо ви часто їсте смажену їжу, п’єте газовану воду, зловживаєте соусами і ніколи не відмовляєтеся від солодкого, ви підвищуєте ймовірність збільшення ваги, що веде до розвитку інсулінорезистентності та підвищення ризику діабету. Також нездорове харчування може спричинити підвищення рівня холестерину, кров’яного тиску, що може призвести до діабету і серцево-судинних захворювань. Постарайтеся їсти меншими порціями і замінювати улюблені страви на дієтичні аналоги.

Діабет у ваших родичів

Якщо у когось з ваших найближчих родичів — батька чи матері, сестри чи брата, ваших дітей — діагностований діабет 2 типу, ваші шанси розвитку цього захворювання значно підвищуються.

Так, це спадкове захворювання, і ви не можете змінити свої гени. Але ви можете знизити рівень ризику. Якщо захворювання загрожує вашій родині, займіться його запобіганням всі разом — вибирайте правильні продукти харчування і займайтеся спортом всією родиною.

У вас є «жіночі проблеми»

У деяких жінок є схильність до діабету. Це жінки з синдромом полікістозних яєчників (гормональне порушення, що приводить до нерегулярних менструацій). Матері, які народили великих дітей (вага понад 4 кг) можуть захворіти на діабет. Жінки, яким діагностували діабет вагітних (діабет, що проявляється тільки під час вагітності), мають у сім разів більшу ймовірність згодом захворіти діабетом 2 типу.

Як і в інших випадках схильності, ви можете знизити ризики завдяки дієті і фізичної активності. Якщо вам вже діагностували предіабет, слід знизити рівень цукру в крові.

Ви старше сорока років

Хоча діабет зустрічається і у молодих людей, найчастіше його діагностують у людей старше сорока років. Тому людям старше цього віку рекомендується регулярно перевіряти, чи немає у них ознак діабету. Якщо ви потрапляєте в «групу ризику», це слід робити й раніше.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.