П’ять найвідоміших розладів психіки

загрузка...

Коли ми говоримо « ненормальний »ми найчастіше маємо на увазі якісь суб’єктивні особливості, які нас змушують вимовляти таке. Ну, наприклад, тебе, таку приголомшливу дівчину кинув хлопець — так він просто ненормальний! Абсолютно справедливе умовивід, однак зараз мова піде трохи про інше. Є інший тип «ненормальності», який дуже люблять голлівудські режисери та кіноакадеміки, присуджуючи картинам з подібними героями головну премію. Безумство, божевілля, розлад і відхилення психіки — це вже серйозно, і це як правило, не смішно, хоча … Втім, судіть самі.

Синдром іноземного акценту

Травми голови і подальше пошкодження мовного центру мозку можуть призвести до такого розладу. У підсумку, страждаючий таким захворюванням інтонує слова як іноземець, вимовляє звуки, не властиві його рідної мови.

Втім, ні для кого не секрет, що легкий закордонний прононс тільки додасть очок в спілкуванні з протилежною статтю — дівчата, наприклад, обожнюють це.

Чи може це статися з вами?

Дослідження показали, що синдром іноземного акценту частенько зустрічається у людей після падіння з мотоцикла. Що ж, якщо вам це здається смішним, привабливим і спокусливим — вперед! Осідлайте вашого залізного коня і пускайтеся в небезпечні перегони, які в підсумку призведуть до травматизму і мозку, і тіла. Чи не вважаєте це більш забавним — правильно, і не треба. Воно того не варте.

Синдром чужої руки

Його також називають синдромом доктора Стрейджлава — героя фільму Кубрика. Розлад полягає в тому, що обидві руки або одна з рук хворого поводиться абсолютно незалежно від його бажань і рухів. Уявіть, що ваша рука, приміром, ненароком шльопне кого-небудь по попі або дасть ляпаса. А якщо цей хтось ваш начальник або батько вашої другої половини, до якого ви прийшли познайомитися? Дійсно, не смішно.

У деяких випадках страждають таким синдромом можуть викрутитися і «виїхати» виключно на почутті гумору. Наприклад, при виникненні незручної ситуації можна сказати: «Ти знаєш, що буде робити моя рука через 10 хвилин? Я — ні! ». Це може виявитися забавним, якщо почуття гумору людей збігається, але бувають ситуації, коли воно не врятує. Уявіть, що ви працюєте в школі, і періодично ваші руки ведуть себе незалежно від ваших бажань. А тепер подумайте, чи погодяться батьки ваших учнів на те, щоб їхні чада навчалися у викладача, нездатного впоратися з власним тілом. Всі відмовки та медичні терміни тут не допоможуть, і в наш неспокійний час вас можуть навіть у в’язницю посадити за таке свавілля.

Чи може це трапитися з вами?

Часто синдром чужої руки зустрічається у хворих на епілепсію. Це важке психоневрологічне розлад, складно піддається контролю і лікуванню.

Синдром Стендаля

Синдром Стендаля — це розлад, який породжується спогляданням прекрасного, особливо коли то знаходиться в занадто великій кількості. Прекрасні види старовинного міста, природна краса зелених полів, предметів мистецтва — все це може стати причиною того, що у людини сильно частішає пульс, починається запаморочення.

Але насправді, якщо ви реагуєте на щось так гостро, це означає, що ви жива людина, небайдужа до всього прекрасного на Землі. Це, звичайно, плюс цього розладу. До речі, хіба це так вже ненормально? А хто з нас встоїть перед осередком самих чудових творінь, коли вони оточують нас всюди? Хоча, коли людина починається битися головою об стіну або кататися по підлозі, це перестає здаватися нормальним і виглядає страшною патологією.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.