П’ять дивно простих способів зробити дітей розумнішими

Фахівці в галузі освіти вже давно сперечаються про те, чому шкільну освіту часто не виправдовує покладені на нього надії. Хтось вважає, що справа у недостатньому фінансуванні та непрофесійних кадрах. Хтось — що діти дуже захоплені Твіттером, де можна обговорити творчість і особисте життя зірок, щоб у них залишався час, сили і бажання на заняття математикою, біологією, літературою та іншими важливими речами. Але є дещо, що ви самі можете зробити для більш успішного розвитку своїх дітей. Це просто, недорого і дотепно.

Відправте його в школу пізніше (всього на 1:00)

Це знають всі діти, і всі батьки ігнорують це з початку часів.

Вранці подивіться по сторонах у своєму офісі. Дуже ймовірно, що ви побачите, як одна з ваших колег позіхає і тре очі, інший дивиться в монітор застиглим поглядом зомбі, третій не більш активний і бадьорий, ніж лінивець, що відправився по своїх щоденних справ. Звідки ми це знаємо? Справа в тому, що дві третини дорослих людей сьогодні регулярно страждають від недосипання. Більш того, вони щедро діляться цією звичкою зі своїми дітьми.

Недостатній сон у дітей, особливо у підлітків, може призвести до погіршення успішності в школі. У школах, де заняття вирішили починати пізніше звичайного, успішність значно покращилася. Наприклад, в одній англійській школі після введення таких нововведень стало на 27% менше прогулів, а в звіті школи, яка знаходиться в Торонто, йдеться про те, що кількість незадовільних оцінок за контрольні роботи та іспити з математики у випускному класі знизилося з 45% до 17%. Діти, який ходять в школу пізніше, відчувають себе менш пригніченими, а їхні батьки відзначають, що з дітьми стає легше знайти спільну мову.

Чому це працює?

Гормональні перебудови впливають і на біологічний годинник, через що багато підлітків, на відміну від маленьких дітей, лягають спати пізно. А потім ми змушуємо їх рано прокидатися, щоб вони були в школі в 7.30 або о 8 ранку. Результат очевидний: підлітки в середньому сплять 6.9 годин замість необхідних їм дев’яти. Різниця в 2:00 може бути, не здається дуже значною, однак вона стає помітною під час занять. Близько 20% учнів регулярно засинають на уроках.

І заснути в класі — це не найгірше. Ви пам’ятаєте, що хронічне недосипання може викликати цілий букет захворювань у дорослих? Тепер прикладіть всі ці симптоми до підлітків, у яких і без того йде гормональна перебудова і в організмі все наперекосяк. Ось тому школи, які вирішили починати навчальний день пізніше, виявили, що у них стала стрімко поліпшуватися успішність. Хто б міг подумати, що для цього потрібно всього-дозволити підліткам трохи полінуватися.

Впустіть сонячне світло

Прийшов час повчитися у хіпі. Не лякайтеся, мова не піде про виготовлення нелегальних речовин з таких же нелегальних рослин або про те, що для підвищення коефіцієнта інтелекту добре б рік-другий помандрувати по Південній Америці пішки.

Хіппі люблять дещо, необхідне всім і кожному — сонячне світло. В одній зі своїх найзнаменитіших пісень вони закликали «пустити його всередину». Можете думати про їх розумових здібностях що завгодно, але офіційні наукові дослідження показали, що діти, які займаються в класах з великими вікнами, на 25% краще справляються з тестами, на 23% швидше читають і на 15% успішнішим займаються математикою. Іншими словами, для деяких учнів різниця між провалом та успіхом може бути визначена тільки тим, завішені вікна чи ні.

Чому це працює?

Сонячне світло потрібен не тільки для того, щоб був можливий фотосинтез, щоб нам було тепло, і щоб Земля взагалі могла бути населеною. Він також піднімає настрій, допомагає краще бачити і пригнічує мелатонін, гормон, який робить сильний вплив на наш сон. Інакше кажучи, діти, які навчаються при сонячному світлі, почувають себе щасливими, вони менш сонні, більш уважні й активні.

Раніше вважалося, що потрібно будувати школи з маленькими вікнами, щоб учні менше відволікалися під час уроків. Хоча, наскільки нам відомо, машини та дерева навколо шкіл ще ніколи не починали співати хором і танцювати канкан, тим самим заважаючи дітворі вчити алгебру. Зараз це стали розуміти і в нових шкільних будівлях роблять великий-превеликий вікна. Так що перед тим, як вирішити, в яку школу віддавати дитину, дізнайтеся розмір вікон у класах.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.