Ознаки завмерлої вагітності — що має насторожити?

Найстрашніша біль для жінки — це біль втрати дитини. Особливо жахливо те, що дитину можна втратити ще під час вагітності. Це і передчасні пологи, і мимовільні викидні, і так звана завмерла вагітність. За даними статистики, близько 15% всіх вагітностей завмирають. Діагностика завмерлої вагітності деколи важка, в зв’язку з цим вона не проводиться своєчасно, а визначається патологія лише при рутинному обстеженні жінки (огляд гінеколога, УЗД, визначення показників хоріонічного гормону). Ось чому так важливо знати ознаки завмерлої вагітності не тільки лікаря, але і самій жінці.

Що таке завмерла вагітність?

Завмерла вагітність (вагітність або не відбувся викидень) — це стан, при якому на якомусь етапі вагітності припиняється розвиток плоду, в результаті чого він гине. Завмерла вагітність відноситься до патології невиношування вагітності і може трапитися в будь-якому триместрі. Найбільш часто завмерла вагітність зустрічається в першому триместрі (до 13 тижнів). Критичні терміни, коли розвиток завмерлої вагітності більш імовірно — це 3-4 тиждень, 8-11 тиждень і 16-18 тиждень.

До завмерлої вагітності приводять різні причини. До них відносяться: інфекції, вади розвитку матки, міома і ендометріоз матки, гормональні порушення, ендокринні захворювання (цукровий діабет, патологія щитовидної залози), неправильний спосіб життя (куріння, вживання алкоголю), вік жінки (старше 30 років).

Що повинно насторожити?

Спочатку вагітність протікає як звичайно. Після зачаття запліднена яйцеклітина потрапляє в матку, де імплантується і починає ділитися. Жінка відзначає всі характерні ознаки вагітності: затримка менструацій, нагрубання молочних залоз, нудоту і блювоту, позитивний тест на вагітність. Сам момент припинення життєдіяльності плода відбувається непомітно. На ранніх етапах патології можливе збереження усіх ознак вагітності. Першою ознакою завмерлої вагітності є раптове припинення токсикозу, відсутність хворобливості і нагрубання молочних залоз. Але це нехарактерні ознаки. Пізніше можливо поява тягнуть болю внизу живота або в поперековій області, мажуть кров’янистих виділень. Базальна температура падає до 37 градусів і нижче. У деяких несвоєчасно діагностованих випадках, при тривалому перебігу захворювання, відбувається розкладання плоду, що призводить до інтоксикації. У жінки різко погіршується самопочуття, підвищується температура, пропадає апетит, виникає блювота.

завмерла вагітність достовірно може визначити тільки лікар. Під час гінекологічного огляду пальпується матка, розміри якої не відповідають передбачуваному терміну вагітності. Саме з цією метою кожне відвідування жіночої консультації вагітній в першому триместрі закінчується обов’язковим оглядом на кріслі.

У більш пізніх термінах вагітності жінка не відчуває ворушіння плода, також можливі болі в животі і попереку, появу кров’янистих виділень. Лікар зазначає відсутність серцебиття плоду.

Діагностика завмерлої вагітності

Для своєчасної діагностики завмерлої вагітності показано:

  • гінекологічний огляд;
  • УЗД (визначення терміну вагітності і розмірів матки, серцебиття плоду, наявність або відсутність ембріона);
  • визначення показників хоріонічного гонадотропіну (при завмерлої вагітності відзначається зупинка, а потім зниження показників).
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.